Rok szkolny 2015/2016 Rok szkolny 2014/2015 Rok szkolny 2013/2014 Rok szkolny 2012/2013 Rok szkolny 2011/2012 Regulamin SKO

Rok szkolny 2011/2012

PODSUMOWANIE ROKU SZKOLNEGO 2011/12

• 5 września 2011 r. w naszej szkole zaczęła działać Szkolna Kasa Oszczędności pod patronatem Banku Spółdzielczego w Chorzelach.
  • SKO liczy 45 członków z poszczególnych klas (71% uczniów).
  • W ramach SKO zgłosiliśmy się do konkursu „Dziś oszczędzam w SKO jutro w Banku Spółdzielczym” – konkursu trwającego od 01.09.2011 r. do 30.04.2012 r. pod patronatem Banku Polskiej Spółdzielczości Spółka Akcyjna, w którym zajęliśmy VIII miejsce na szczeblu regionalnym w Olsztynie oraz zdobyliśmy I miejsce za oszczędzanie w Banku Spółdzielczym w Chorzelach wygrywając nagrodę pieniężną.
  • Opiekun SKO – Pani Wiesława Waśniewska w ramach SKO zorganizowała trzy konkursy:

Szkolny Konkurs Plastyczny „Po co oszczędzam pieniądze?"

Szkolny Konkurs Wiedzowy pt. „W krainie oszczędzania”

Szkolny Międzyklasowy Konkurs pt. „Oszczędzajmy razem"

• Miesiąc październik był w naszej szkole miesiącem oszczędzania. Propagowaliśmy nie tylko oszczędzanie pieniędzy, ale także wody, energii elektrycznej czy jedzenia.
  • 8 listopada podczas ślubowania i pasowania na ucznia klasy I naszą szkołę odwiedziła Pani Aleksandra Wiśnicka – Wiceprezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Chorzelach w celu wręczenia pierwszakom upominków od banku, który postanowił wesprzeć najmłodszych uczniów ze szkół z nim współpracujących i przygotował im całą serię upominków. Te drobne gadżety pomogły maluchom w zdobywaniu wiedzy, a także w nauce trudnej sztuki oszczędzania.
  • Pani Aleksandra Wiśnicka odwiedziła nas także 30 marca w celu wręczenia dyplomów i nagród zwycięzcom i uczestnikom Szkolnego Konkursu Wiedzowego pt. „W krainie oszczędzania” oraz 29 czerwca podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2011/2012 w celu przekazania na ręce P. Dyrektor Grażyny Tymińskiej i opiekuna SKO P. Wiesławy Waśniewskiej  dyplomów uznania za aktywny i twórczy udział  oraz za zajęcie VIII miejsca w konkursie „Dziś oszczędzam w SKO – jutro w Banku Spółdzielczym” na szczeblu regionalnym w Olsztynie oraz za zajęcie I miejsca za oszczędzanie w Banku Spółdzielczym w Chorzelach i „ogromnego czeku”.
  • Najlepiej oszczędzający uczniowie:         I miejsce - Edyta Kuczyńska kl. V

II miejsce - Tomasz Wilga kl. VI

III miejsce - Karolina Prusik kl. II

• Systematycznie na dolnym korytarzu pojawiają się gazetki ścienne dotyczące Szkolnej Kasy Oszczędności. Prowadzona jest także kronika szkolna.

OPRACOWAŁA: Wiesława Waśniewska