• Rok szkolny 2013/2014

    • 27 czerwca 2014r.

     Po raz ostatni w roku szkolnym 2013/2014 zabrzmiał szkolny dzwonek. O godz. 9.00  na uroczystości zakończenia kolejnego roku nauki, w sali gimnastycznej zebrali się uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście. Podczas akademii pani Dyrektor Grażyna Tymińska podziękowała wszystkim, którzy wspierali prace naszej szkoły,  Rodzicom za wsparcie swoich dzieci w procesie wychowania i za działania na rzecz szkoły oraz całemu Gronu Pedagogicznemu za  wkład w rozwój wiedzy, umiejętności, kompetencji i kształtowania postaw uczniów. Zgromadzeni obejrzeli program artystyczny przygotowany przez uczniów. Po nim wychowawcy wręczyli  świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Następnie uczniowie rozeszli  się do klas na spotkania z wychowawcami. Szczególnie z sentymentem żegnali szkołę absolwenci, uczniowie klasy VI. Dla nich był to ostatni dzień pobytu w szkole. Po wakacjach rozpoczną naukę w Gimnazjum. Wszyscy uczniowie ukończyli szkołę. Mamy nadzieję, że w nowej szkole będą się uczuć tak dobrze jak w Podstawówce. Wszystkim życzymy udanych wakacji i wspaniałego wypoczynku.

                                                                                                                                       ZDJĘCIA:


               29 maja 2014 r. (czwartek) w naszej szkole odbył się już po raz drugi Festyn Rodzinny pod hasłem „Mama, Tata i Ja". W tym dniu obchodzimy Dzień Rodziców i Dzień Dziecka. Festyn składa się z dwóch części. Wszystkich Gości niezwykle serdecznie przywitała Dyrektor Szkoły – Pani Grażyna Tymińska.

                Dzień rozpoczął się gościnnym występem grupy „Rekonstrukto”.

                Dla Rodziców uczniowie naszej szkoły przedstawili montaż słowno – muzyczny o Świętym Janie Pawle II – Patronie Rodziny. Został również przygotowany Koncert Życzeń na wesoło, skecze i gadka kurpiowską „O downych porzondkach”. Na koniec rozległo się głośne „Sto lat”, były również kwiaty, laurki, życzenia. 

               Po wysłuchaniu części artystycznej rozpoczęła się zabawa na sportowo na boisku szkolnym. Mimo pochmurnej pogody zarówno Rodzice jak i dzieci z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli w grach i zabawach na powietrzu. Były przygotowane konkurencje tj. gra w dwa ognie, mecz piłki nożnej - dorośli kontra dzieci, różnego rodzaju wyścigi, slalomy z  wyszukanymi akcesoriami, skoki na skakance.

                W trakcie, przy ognisku  były pieczone  kiełbaski dla wszystkich uczestników. Dla rodziców była przygotowana kawa i herbata oraz słodkie ciasteczko.

               Wszyscy bawili się w doskonałych humorach przy rytmicznej  muzyce. Uczniowie uwielbiają takie dni w szkole , nawet ze względu na wspólną zabawę z rodzicami. 

                                                                                                                          Zdjęcia:                                                                                                


     09 MAJA 2014r. – na uroczystość zasadzenia stu dębów w Leśnictwie Przejmy, w powiecie przasnyskim, z okazji setnej rocznicy powołania przez Józefa Piłsudskiego Polskiej Organizacji Wojskowej została zaproszona Pani Dyrektor Grażyna Tymińska. W uroczystości udział wzięli  uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Elżbiety Murzyn i Pani Teresy Niskiej.

                                                                                                                                ZDJĘCIA:


      

      

      

     W dniu  3 maja obchodziliśmy  Święto Konstytucji. Z tej okazji nasza szkoła przygotowała dla społeczności uroczystą akademię, która została wykonana w kościele Parafialnym pw św. Mikołaja w Chorzelach.  Konstytucja 3 Maja z 1791 roku była jedną z najważniejszych ustaw w Polsce. Była ona drugą konstytucją w świecie - po Konstytucji Stanów Zjednoczonych z 1787 r. - spisaną ustawą tego typu. Realia tamtych czasów przybliżyli nam uczniowie naszej szkoły.

     Apel miał na celu przekazanie widzom, jak ważnym wydarzeniem w historii Polski jest dzień 3 Maja! Na zakończenie wszyscy odśpiewali hymn „Mazurek Dąbrowskiego” zachowując przy tym wielką powagę. Każdy Polak powinien pamiętać o świętach narodowych i szanować symbole narodowe. To one tworzyły historię naszego narodu i nadal tworzą. Powinniśmy być dumni z naszej narodowości i tak bogatej historii. Aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a Pani Dyrektor podziękowała im za piękny występ . 

      

      ZDJĘCIA


                  W dniu 30 kwietnia 2014 r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie Gminnego Konkursu pt. „Droga do świętości Jana Pawła II – Album”, który został zorganizowany z okazji Kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II. Konkurs był objęty Honorowym Patronatem przez Burmistrza Miasta i Gminy Chorzele Panią Beatę Szczepankowską oraz Księdza Kanonika  Stanisława Dziękiewicza Dziekana Dekanatu Chorzelskiego. 

                  W konkursie wzięły udział szkoły podstawowe i przedszkola z Gminy Chorzele. Zadaniem konkursowym było wykonanie albumu o Janie Pawle II. Oceny były dokonane pod względem merytorycznym, estetycznym i pomysłowym.

                 Nadesłane prace oceniała 14 kwietnia komisja konkursowa – jeden nauczyciel z uczestniczących w konkursie szkół. 

                 Wyniki zostały ogłoszone w  dzisiejszym  dniu podczas uroczystego podsumowania konkursu.

                  Na uroczystość zostali zaproszeni Patroni konkursu, Dyrektorzy Szkół           i nauczyciele wraz uczniami, którzy brali udział w konkursie.

                  Na początku Dyrektor Grażyna Tymińska przywitała Gości. Uczniowie  Szkoły w Pościeniu przedstawili program słowno – muzyczny o Janie Pawle II.  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali gratulacje, dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez sponsorów. Dyrektorzy szkół i nauczyciele opiekunowie otrzymali  podziękowania i statuetki  ze świętym Janem Pawłem II.

                  Dla Gości został przygotowany słodki poczęstunek – kremówki papieskie, słodycze, napoje zimne i ciepłe.

                  Niezwykle miłym akcentem były serdeczne słowa o pracy szkoły w Pościeniu z ust Pani Burmistrz, która wyraziła swoje uznanie.

                  Uroczystość wieńczyły podziękowania Pani Dyrektor dla wszystkich gości, sponsorów, rady pedagogicznej i pracowników szkoły w Pościeniu, uczniów i rodziców. Szczególne słowa Pani Dyrektor skierowała do nauczycieli przygotowujących konkurs – Ks. Pawła Brzostka i Pani Teresy Niskiej.

                      

                 ZDJĘCIA:  


     29 marca 2014r. nasi  uczniowie uczestniczyli w wycieczce do Chorzel, gdzie odbyło się przedstawienie teatralne pt. „ BIAŁA BAJKA”. Piękna biała scenografia, dobra gra aktorska oraz prosty przekaz – podbiły serca naszych uczniów. Atmosfera była wspaniała, wróciliśmy w bardzo dobrym humorze.

                                                                            ZDJĘCIA:                                              


     28 marca w Chorzelach odbyły się elminacje Gminnego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. Gospodarzem zawodów była Szkoła Podstawowa w Chorzelach. Młodzież zmagała się w konkurencji sprawnościowej ( rowerowy tor przeszkód ) oraz testu ze znajomości ruchu drogowego i wiedzy z zakresu pomocy przedmedycznej. Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Sędrowski kl. V,

     Dawid Pszczółkowski kl. V, Izabela Tabaka kl. V oraz Martyna Prusik kl. V. gify rowery


       We wtorek 25 marca 2014 roku odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Chorzelach - Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej ,, Młodzież Zapobiega Pożarom". Turniej był  w dwóch kategoriach dla szkoły podstawowej i gimnazjum. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Jakub Sęndrowski kl. V, Sebastian Moszcyński kl. V i Jakub Danelski kl. IV. gify strażak


      Dnia 19 marca 2014r. odbył się w naszej szkole koncert skrzypcowo-gitarowy. Już trzeci  raz w tym roku szkolnym uczniowie mieli okazję wysłuchania gry na skrzypcach i gitarze na żywo. Z zaciekawieniem wzięli udział w muzycznej zabawie po epokach. 

                                  ZDJĘCIA:    


        

     Dzień Kobiet to dzień na który z wielką niecierpliwością czekają....kobiety, a zwłaszcza te młodsze - dziewczynki. Chłopcy w naszej szkole bardzo się postarali i każda dziewczynka      „ duża i mała” otrzymała od nich miły upominek. Słodkie niespodzianki pojawiły się też w pokoju nauczycielskim i w klasach. Wszystkim było bardzo miło. Szkoda, że taki dzień nie pojawia się częściej w kalendarzu.

      Dziewczynki wybrały NAJSYMPATYCZNIEJSZEGO CHŁOPAKA w szkole, którymi zostali BARTOSZ DANELSKI z kl. III   I  RAFAŁ GRABOWSKI  z kl. V.

                                                                                                                   


                                                                           Walentynki 2014

     Walentynki to święto zakochanych przypadające na 14 lutego. Nazwa ta pochodzi od św. Walentego. W Polsce Walentynki obchodzone są zaledwie od kilku lat. W tym roku Walentynki w naszej szkole świętowaliśmy w piątek. Od kilku dni odczuć można było podekscytowanie uczniów i atmosferę Walentynek. Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę, dzięki której można było wysłać kartkę walentynkową. Nauczyciele, uczniowie i pracownicy obsługi  tego dnia byli ubrani na  czerwono. Atrakcją tego dnia były taneczne przerwy na sali gimnastycznej w takt muzyki. d3050mg

      


      

     07 lutego przed feriami  społeczność naszej szkoły licznie zebrała się na tradycyjnej imprezie choinkowej. Nie zabrakło również rodziców, którzy licznie towarzyszyli swym pociechom. Przy dźwiękach muzyki wszyscy wspaniale się bawili i aktywnie uczestniczyli w licznych konkursach. 
     Najbardziej oczekiwan
     ą przez wszystkich chwilą było przybycie Mikołaja. Dzieci z niecierpliwością czekały na swój prezent. Następnie wykonane zostały pamiątkowe zdjęcia. 
     Z przebiegu imprezy zadowoleni byli nie tylko uczniowie, ale równie
     ż rodzice i nauczyciele.
     "
     Choinka szkolna" na pewno mile zostanie zapamiętana. 276.gif


     5 lutego 2014 r. do naszej szkoły przyjechał cyrk „Szok”. Występ rozpoczął się od wspaniałego pokazu akrobatycznego. Wystąpił także wesoły klaun, który bawił dzieci swoimi sztuczkami. Największe zainteresowanie wzbudził wąż, który wywołał wiele emocji. Każde dziecko mogło dotknąć węża, a niektóre dzieci trzymały go na rękach. Były pokazy żonglerki, iluzji, ekwilibrystyki.

     Dzieci brały udział w przedstawieniu i z pomocą klauna wykonywały różne akrobacje. Wspaniały występ cyrku zakończył się gromkimi brawami.gify bilard

      


      

                                                Pasowanie na czytelnika

     W piątek 24 stycznia 2014 r. klasa pierwsza wzięła udział w uroczystości pasowania na pełnoprawnego czytelnika biblioteki szkolnej. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy IV pod czujnym okiem bibliotekarki Pani Marty Królickiej. Dużo było śmiechu i emocji... była też część bardziej stresująca – egzamin recytowania wiersza „ Murzynek  Bambo” i odgadywanie wierszy Tuwima na rysunkach przedstawiających   fragment utworu, który wszyscy zdali pomyślnie. Po nim uczniowie mogli już dostąpić zaszczytu pasowania na czytelnika, który wykonano najcięższą książką – pięknym wydaniem zbioru baśni dla dzieci...

     Każdy uczeń wyszedł obdarowany upominkami i dyplomem. Wspomnienia chyba będą dobre...?

                                                                                                                                         Album:      


       Jak karnawał to karnawał !!!

     29 stycznia w  naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy I.

     Ważnym atrybutem tej imprezy były ciekawe stroje wszystkich uczestników. Dzięki staraniom swoich rodziców „malusińscy” byli przepięknie przebrani za różne postacie. Przebrane były również wychowawczynie.

     W tańcach brali udział: wróżki, motylki, królewny i królowie, aniołek , pszczółki, kotek, pirat, kowboj, Indianin, a nawet wilk, tygrys, Batman i dwóch Spidermanów.

              Podczas balu dzieci brały udział w różnych konkursach przygotowanych przez wychowawczynie: P. Joannę Nikiel-Pogorzelską i P. Wiesławę Waśniewską – tańczyli w parach na gazetach, podrzucali balony czy skakali na jednej nodze.

              Wszyscy bawili się wesoło. Uśmiech nie znikał, mimo zmęczenia. Sił podczas zabawy dodawał słodki poczęstunek i soki owocowe.

              29 stycznia, czyli bal karnawałowy, na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków i klasy I. Był to wyjątkowy dzień dla dzieci i ich wychowawców, dzień magiczny, niezwykle wesoły i pełen wrażeń.  gify karnawał


                                       DZIEŃ BABCI I DZIADKA          

           Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni w roku. W tych dniach babcie i dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości. Dnia 21.01.2014 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni Dziadkowie i Babcie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Grażyna Tymińska, która serdecznie przywitała przybyłych gości. Najważniejszą częścią uroczystości były występy naszych uczniów. Zaprezentowali oni wierszyki i piosenki. Wzruszenie dostojnych gości było ogromne, a ukradkiem ocierane  łzy świadczyły o miłości i  zadowoleniu z ukochanych wnuków, którzy obdarowywali swoich najbliższych własnoręcznie przygotowanymi prezentami i dyplomami. Spotkanie zakończono słodkim poczęstunkiem i miłą rozmową.014.gif

                                                                

      


      W środę 08 stycznia 2014 r. w naszej szkole już po raz drugi odbył się koncert skrzypcowo-gitarowy .

      

                                                                                     ZDJĘCIA.......


      

     Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia? 
     Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie? 
     Dlaczego śpiewamy kolędy? 

     Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa. 
     Dlatego, żeby podawać sobie ręce. 
     Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie. 
     Dlatego, żeby sobie przebaczać.

                       19 grudnia 2013r.

           Przedostatni dzień nauki przed Świętami Bożego Narodzenia był w naszej szkole dniem szczególnym. Jak co roku odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe uczniów, nauczycieli, zaproszonych gości, rodziców i pracowników szkoły. Historię narodzenia Jezusa przedstawili uczniowie pod kierunkiem Pani  Teresy Niskiej i ks. Pawła Brzostka.

           Mamy nadzieję, że przedstawione wydarzenia narodzin Pana Jezusa przygotowały wszystkich do Świąt Bożego Narodzenia, a wspólny śpiew wprowadził w  niepowtarzalny świąteczny nastrój.              

           Po przedstawieniu jasełkowym  życzenia do Rady Pedagogicznej, uczniów, rodziców i  pracowników szkoły skierowali  Dyrektor Szkoły - Pani Grażyna Tymińska i zaproszeni Goście:  Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele - Pani Beata Szczepankowska,  Ks.Dziekan Stanisław Dziękiewicz,  Prezes Banku Spółdzielczego w Chorzelach - Pani Aleksandra Wiśnicka i Przewodniczący Rady Miejskiej w Chorzelach - Pan Dariusz Brzezicki.

           Następnie wszyscy dzielili się opłatkiem i składali sobie życzenia.

      

     Boże Narodzenie, to najpiękniejsze Święta spośród wszystkich świąt, pełne dobrych uczuć, pachnące piernikiem i choinką oraz rozbrzmiewające kolędą.

                                                                                                     WESOŁYCH   ŚWIĄT!!!

                                                                                                                         gify aparaty, kamery

      

      

      

      


     11 GRUDNIA - odbyło się spotkanie uczniów klas I - III z funkcjonariuszem Policji. Podczas spotkania policjant przypomniał dzieciom o bezpiecznym poruszaniu się po drogach. Następnie był czas na zadawanie pytań i wysłuchanie wyczerpujących wyjaśnień dotyczących różnych życiowych sytuacji oraz zachowania się na drodze. Całe spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze.

      

     ZDJĘCIA:

      


     Świąteczna Zbiórka Charytatywna 29XI – 30XI – 01.XII 2013r

     w Publicznej Szkole Podstawowej w Pościeniu Wsi

     Łącznie zebraliśmy 259 opakowań  różnej żywności . W tym 95,9kg produktów sypkich takich jak: mąka, makaron, cukier, płatki itp.

     Zbieraliśmy również pieniądze do puszek.

              Zarówno żywność jak i puszki z pieniędzmi przekazaliśmy do punktu zbiórki żywności w Chorzelach w dniu 29XI 2013 r.

     SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM LUDZI0M DOBREJ WOLI !


     06 12 2013rok Mikołajki to zeświecczona nazwa dnia Św. Mikołaja obchodzonego w Polsce 6 grudnia na cześć świętego biskupa Mikołaja z Miry. Obecność Świętego Mikołaja zapowiada nadejście Świąt Bożego Narodzenia.  W dniu tym Święty Mikołaj przynosi dzieciom prezenty. Zazwyczaj są to drobne upominki, słodycze lub małe zabawki. W naszej szkole gościł Święty Mikołaj i przyniósł dzieciom zabawki i słodycze. Powitany został przez dzieci piosenkami i wierszami na jego cześć.

     MIKOŁAJU CZEKAMY NA CIEBIE ZA ROK!!!

      

     ZDJĘCIA:


      29 listopada 2013 roku   

     W magiczny wieczór, jakim są Andrzejki zarówno dziewczęta jak i chłopcy, dzieci i dorośli bawią się żartobliwymi wróżbami, najczęściej wspólnie, na organizowanych zabawach i imprezach lub domowych spotkaniach. Także w naszej szkole chętni uczniowie z klas OP -VI wzięli udział w andrzejkowej zabawie.

     Zabawa zaczęła się oczywiście od tradycyjnego lania wosku przez dziurkę od klucza i wielu innych wróżb. Każdy dowiedział się czy czeka go bogactwo, sława, słodkie życie, podróże czy może… życie w zakonie. Czas jednak pokaże, czy w przyszłości  spełnią się wszystkie andrzejkowe wróżby.

     Następnie przyszedł czas na zabawę przy muzyce.

     ZDJĘCIA:


               8 listopada to Dzień Zdrowego Śniadania. Tego dnia uczniowie klas I - III mogli sami skomponować dla siebie pyszne i zdrowe śniadanie w klasie. Z różnych produktów, owoców i warzyw wyczarowały kolorowe kanapki. Wspólne przygotowywanie i spożywanie posiłków to ważny element kształtowania nawyków żywieniowych oraz rozwijanie zdolności dzieci i ich wiedzy kulinarnej zgodnej z zasadami racjonalnego żywienia. Dzięki temu uczniowie mają energię do nauki i zabawy każdego dnia bo ŚNIADANIE  DAJE MOC!

       ZDJĘCIA:


       8 LISTOPADA 2013roku  spotkaliśmy się by uczcić 95 rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. Stało się to 11 listopada 1918r , po 123 latach niewoli. Polska ostatecznie przestała istnieć jako państwo w 1795 roku, a od 1772 jej ziemie zagarniali stopniowo, w wyniku trzech rozbiorów sąsiedzi Rosjanie,Niemcy i Austriacy. Po utracie niepodległości, kiedy nie można było na ulicach, w urzędach  i szkołach mówić po polsku bo za to groziły surowe kary np. więzienia, grzywny, zesłania na Syberię, utraty majątku - rodzice uczyli dzieci miłości ojczyzny i wspominali jej chwałę w wierszach i pieśniach, co i dziś nasi uczniowie uczynili na apelu pod kierunkiem Pani Marii Królickiej

     ZDJĘCIA:


            5 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwali: P. Maria Królicka, P. Adam Kopczyński, P. Joanna Nikiel-Pogorzelska i P. Wiesława Waśniewska na czele z Panią Dyrektor Grażyną Tymińską.  

     Ważnym atrybutem tej imprezy były ciekawe stroje uczniów, którzy byli przepięknie przebrani za różne postacie. W tańcach brali udział: czarownice, czarnoksiężnik, nietoperz, Zorro, kościotrup i inne „ssstraszne stwory”.

              Wszyscy przebrani uczniowie także otrzymali upominki przyznane przez rodziców i nauczycieli.

              Dodatkową atrakcją podczas dyskoteki były nagrody za piękny taniec również przyznane przez komisję – rodziców i nauczycieli.

              Wszyscy bawili się wesoło. Uśmiech nie znikał  mimo zmęczenia.          

              Impreza ta  na długo pozostanie w pamięci dzieciom z oddziału przedszkolnego i klas I-VI. Było to wyjątkowe popołudnie  dla uczniów, rodziców i nauczycieli - magiczne, niezwykle wesołe i pełne wrażeń.gify aparaty, kamery

     .....................................................................................................................................................................................................................................................

             Co roku w drugiej połowie października  uczniowie klas IV-VI sprzątają i porządkują cmentarz w Pruskołęce. Cmentarz ten jest położony ok.2 km od naszej szkoły. Prace porządkowe polegają na wygrabieniu liści i usunięciu śmieci.Uczniowie z wielkim zaangażowaniem pracowali przy porządkowaniu cmentarza. Rozumieją potrzebę zachowania pamięci o zmarłych, wiedzą, że gdzieś na świecie jest wiele mogił polskich żołnierzy, o które dbają jacyś nieznani ludzie... W ten sposób chcą za tę okazywaną po dziś pamięć podziękować...  Przed pierwszym listopada odwiedzili cmentarz uczniowie z wychowawcami klas 0 - III  i zapaliliśmy znicze.

     ZDJĘCIA:


     21 października 2013 roku miało miejsce ważne dla szkoły wydarzenie artystyczne, gościliśmy muzyka skrzypcowego. 

     Ten piękny koncert skrzypcowy stał się okazją dla uczniów do pierwszego w ich życiu obejrzenia występu muzycznego, a także wysłuchania ciekawostek związanych ze skrzypcami i największym włoskim wirtuozem skrzypiec Niccolo Paganinim.

                      Burzę oklasków od uczniów za znakomity popis skrzypcowy otrzymał PAN WIRTUOZ.

     ZDJĘCIA:


     16.10.2013r. DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ     

     Dzień Edukacji, czyli Dzień Nauczyciela wypada 14.10.2013r.W związku z tym, że w tym dniu nie ma zajęć, my święto Nauczycieli obchodziliśmy 16.10. To bardzo miłe święto w naszej szkole. Nauczyciele jeszcze milsi niż zazwyczaj, uczniowie zmienili się w aniołki. Uczniowie pod kierunkiem pani Anety Majewskiej przedstawiali część artystyczną. W tym dniu uczniowie przejęli także za zgodą Pani Dyrektor władze w swoje ręce.Pani Dyrektor Grażyna Tymińska podziękowała w imieniu nauczycieli uczniom i Pani Anecie Majewskiej za przygotowanie scenki z lekcji języka polskiego

     ZDJĘCIA:


      

     16.10.2013r.   ŚLUBOWANIE  

     Tego samego dnia uczniowie klasy I w obecności swoich rodziców, nauczycieli oraz społeczności uczniowskiej złożyli uroczyste ślubowanie.  Zaprezentowali wiersze i piosenki. Swoim występem udowodnili, że w pełni osiągnęli dojrzałość szkolną i mogą być przyjęci do braci szkolnej. Potem nastąpiło uroczyste pasowanie na ucznia i wręczenie pamiątkowych dyplomów. Każdy pierwszak na pamiątkę tej uroczystości otrzymał upominki ufundowane przez Radę Rodziców i Banku Spółdzielczego z Chorzel. Na zakończenie rodzice uczniów klasy I przygotowali słodki  poczęstunek.Uczniów klasy pierwszej przygotowała wychowawczyni pani Joanna Nikiel- Pogorzelska.

         

     ZDJĘCIA:


      

                      W dniu 04 października 2013 r. - naszą szkołę odwiedzili niezwykli goście – strażacy Państwowej Straży Pożarnej z Przasnysza i Ochotniczej Straży Pożarnej z Chorzel.  Początek spotkania miał miejsce na sali gimnastycznej, gdzie Panowie ze straży omówili z uczniami zagrożenia, które mogą wystąpić w okresie jesienno – zimowym związane z nieprawidłowym ogrzewaniem mieszkań. Wyświetlili film edukacyjny pt. „Tlenek węgla – cichy zabójca”.  Jest to poważne  niebezpieczeństwo, które można wykryć tylko za pomocą odpowiednich urządzeń. Strażacy zaprezentowali jak prawidłowo  działa takie urządzenie, które może uratować życie. Następnie akcja przeniosła się na boisko szkolne. Tam uczniowie mieli możliwość zobaczenia jak wygląda prawdziwy samochód strażacki, jak jest bogato wyposażony w sprzęt ratujący ludzkie życie, a nawet mogli zasiąść za kierownicą wozu bojoweg  Strażacy przeprowadzili również symulację z udziałem jednego z uczniów naszej szkoły, który uległ wypadkowi na sali gimnastycznej. Przedstawili scenkę, gdzie uczeń został wyniesiony z pomieszczenia na noszach. Dzieci zobaczyły jak przebiega akcja ratownicza, jak wyglądają nosze, jak wygląda apteczka do udzielania pierwszej pomocy. To było bardzo pouczające spotkanie. Strażacy dokładnie omówili na czym polega ich praca, a gdy coś bardziej zainteresowało jakiegoś ucznia mógł zadać pytanie, na które otrzymał odpowiedź. Ten niezwykły dzień na długo zostanie w pamięci naszych uczniów. 

      

     ZDJĘCIA:


      

     30.09.2013 r.  DZIEŃ CHŁOPAKA       

      

     Dzień Chłopaka w naszej szkole to bardzo ważne święto oczekiwane zwłaszcza przez chłopców... Dziewczynki przygotowały na tę okoliczność wiele niespodzianek. Każdy chłopiec otrzymał mały upominek, a następnie od godziny 15.00 odbyła się dyskoteka zorganizowana przez Samorząd Uczniowski pod kierunkiem Pani Anety Majewskiej.

     ZDJĘCIA:


        „Przyroda bez człowieka może żyć, ale człowiek bez przyrody zginie ".

     20 września tego roku - nasza szkoła jak co roku przyłączyła się do akcji, , Sprzątania Świata”. Odpowiedzialni za to byli nauczyciele. O godzinie 11.35 odbył się apel, na którym Pani Dyrektor przekazała dla wszystkich rękawice oraz kolorowe worki potrzebne do zbierania śmieci i ich segregowania, a także każdy uczeń otrzymał znaczek odblaskowy. Dzieci udały się na przydzielone miejsca do porządkowania. Najmłodsze dzieci OP miały zbierać śmieci na terenie boiska szkolnego, teren przy szkole i parking. Natomiast klasy starsze tereny za siatką szkolną a najstarsi uczniowie w stronę Pruskołęki oraz w stronę centrum Pościenia Wsi. Tegoroczne sprzątanie nie należało do łatwych, bo wiał silny wiatr, który smagał nasze twarze, ale humory dopisywały. Na zakończenie mogliśmy ogrzać się przy ognisku i posmakować pieczonego ziemniaka. BYŁO WESOŁO!!!

     Sprzątanie Świata zakończyło się, a pozostawione pełne worki śmieci posegregowane, zostaną odwiezione na wysypisko. Cieszymy się, że choć tak mogliśmy pomóc oczyścić ze śmieci Naszą Planetę!·Zdjęcia pokazują worki pełne śmieci oraz roześmiane twarze sprzątających... 

      

     ZDJĘCIA:


      

     WYBORY  OPIEKUNA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

     Dnia 09 września 2013 roku uczniowie klas I-VI wybierali opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Lista kandydatów została wywieszona na gazetkach szkolnych. 
     W dniu wyborów, o wyznaczonej godzinie uczniowie zebrali się na sali gimnastycznej, gdzie przygotowane zostało miejsce, które swoim wystrojem podkreślało doniosłość chwili. Wszyscy otrzymali karty do głosowania, gdzie zaznaczali „X” przy wybranym przez siebie nazwisku, po czym kartę wrzucano do prawdziwej urny. Nad przebiegiem wyborów czuwała komisja wyborcza, składająca się  z członków SU z poprzedniego roku a nad całością czuwała Pani Dyrektor. Po zliczeniu głosów okazało się, że opiekunem SU została wybrana Pani Aneta Majewska.

     Podczas wyborów panowała podniosła atmosfera. Uczestnicy „lekcji demokracji” poważnie podeszli do wyborów, wszystkie oddane głosy były ważne, a nasi uczniowie czuli się w pełni odpowiedzialni za wyniki swoich decyzji.      GRATULUJEMY!

      


     ZDJĘCIA:


      

     Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014 - 02.09.2013 r.

      

                Jak co roku zabrzmiał pierwszy dzwonek, tym razem 2 września. Rozpoczął się nowy rok szkolny.Pani Dyrektor  Grażyna Tymińska podczas uroczystego apelu powitała uczniów, nauczycieli i rodziców.  Ciepłe słowa skierowała do wszystkich uczniów a zwłaszcza najmłodszych, witając ich w progach szkoły. Dzieci i rodzice spontanicznie zareagowały na powitanie oklaskami. Wzruszająca i miła atmosfera udzieliła się wszystkim zebranym. Oby cały rok szkolny był tak wspaniały jak pierwszy dzień w szkole. Życzymy tego całej społeczności szkolnej.  

     ZDJĘCIA: