• Rok szkolny 2012/2013

    •  

     Zakończenie roku szkolnego 2012/2013 - 28.06.2013 r.

     smileyOstatni dzwonek w roku szkolnym 2012/2013 zabrzmiał w dniu 28 czerwca br. Tego dnia uczniowie przybyli do szkoły ubrani na galowo. Punktualnie o godz. 9oo Pani Dyrektor Grażyna Tymińska rozpoczęła  uroczystość zakończenia roku szkolnego. W pięknym programie artystycznym przygotowanym pod kierunkiem Pani Teresy Niskiej, dzieci podziękowały nauczycielom za trud włożony w ich kształcenie i wychowanie. Wyrazem wdzięczności były wręczone kwiaty. Podczas uroczystości najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe. Był to rok bardzo udany. Wszyscy uczniowie uzyskali promocję do wyższej klasy. Uczniowie klasy VI ukończyli szkołę podstawową. W akademii kończącej rok szkolny uczestniczyli zaproszeni goście Pani Burmistrz Beata Szczepankowska, Pani Prezes Banku Aleksandra Wiśnicka, Pan Radny Ryszard Kosiorek, rodzice i uczniowie. Nauczycielom i pracownikom szkoły dziękujemy za pracę w upływającym roku szkolnym i życzymy udanych wakacji i urlopów. Wszystkim uczniom życzymy wspaniałych i bezpiecznych wakacji i do zobaczenia w nowym roku szkolnym.

      

     Zdjęcia z zakńczenia roku szkolnegowink


     18 czerwca 2013 r. XIII FESTYN PROFILAKTYCZNY

              W dniu 18 czerwca 2013 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIII Festynie Profilaktycznym organnizowanym przez Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Chorzelach.                                                                                             W festynie brało udział 6 szkół podstawowych i 4 gimnazja.

     Nasza szkoła zajęła zaszczytne I miejsce -  zdjęcia z festynu

      

      

     ___________________________________________________________________________________________________________

     29 maja 2013 r. FESTYN RODZINNY

                   Rodzinnie, zdrowo i na sportowo tak upłynął dzień 29 maja 2013 r.  w Publicznej Szkole Podstawowej w Pościeniu Wsi. W tym dniu po raz pierwszy w tradycji szkoły odbył się Festyn Rodzinny, pod hasłem „Mama, Tata i Ja”, gdzie świętowali wspólnie całe rodziny naszych uczniów. Uroczystość została przygotowana na boisku szkolnym  w słonecznej atmosferze.                                                                                                                                                                                     Na początek Pani Dyrektor Grażyna Tymińska serdecznie wszystkich przywitała tymi kilkoma słowami, ale jakże ważnymi i skłanianymi do refleksji:

                   „Szanowni Państwo, Dostojni Goście, Drodzy Uczniowie! Witam wszystkich bardzo serdecznie w tym niezwykłym i szczególnie radosnym dla nas  dniu. Witam wszystkich rodziców! Witam wszystkie dzieci! Witam Radę Pedagogiczną i pracowników szkoły!

                   Od dawna, 26-ego maja obchodzimy jako Dzień Matki. My w naszej szkole dzień 26 maja od kilku lat świętujemy jako DZIEŃ RODZICÓW. W  tym roku po raz pierwszy: Dzień Matki, Dzień Ojca obchodzony 23 czerwca i Dzień Dziecka kultywowany 1 czerwca łączymy w jedno święto jako Dzień Rodziny. Chciałabym wyrazić wszystkim wdzięczność za przyjęcie zaproszenia i przybycie na naszą uroczystość.

                 Jan Paweł II powiedział „Największa odpowiedzialność spoczywa na rodzinie”. Powiedział też „Rodzina i jej wartości trwają przez pokolenia, a nasze dzieci te wartości otrzymują w spadku”.

                 Karol Wojtyła podkreślał, że wychowanie młodego pokolenia w duchu miłości Ojczyzny ma ogromne znaczenie dla przyszłości narodu. Nie można bowiem dobrze funkcjonować w rodzinie i służyć narodowi  nie znając jego dziejów,  bogatej tradycji i kultury.  Polska potrzebuje ludzi otwartych na świat, ale także kochających swój rodzinny kraj. Nie wolno zapominać, że droga budowania i umacniania polskiego patriotyzmu wiedzie poprzez umiłowanie rodzinnej wsi, miasteczka i miasta. To właśnie suma lokalnych tradycji tworzy naszą „małą Ojczyznę”.

                Przed laty Jan Zamoyski mówił "Rzeczpospolite zawsze takie będą, jakie ich młodzieży chowanie". Jego słowa są aktualne do dziś. Od poziomu wykształcenia,  zaangażowania w proces wychowania w rodzinie  zależy, jakie miejsce będzie zajmował nasz kraj we wspólnej Europie. Czy będziemy  siłą roboczą, czy będziemy współrządzącymi.

               Młody człowiek jest najwyższą wartością. Trzeba tak ukształtować jego rozum i serce, aby szanował każdego człowieka. Rodzina musi iść wciąż naprzód, mieć otwarte oczy, dostrzegać to, co dzieje się dookoła.  Posługa to niełatwa, zwłaszcza gdy wiele kwestii się rozchwiało i  niejednokrotnie upadły autorytety. Kochamy nasze dzieci i ze wszech miar chcemy je wychować na ludzi dobrych, mądrych, szlachetnych.

                  Dzieci dziś swoją bezinteresowną miłość i wdzięczność  wyrażą słowem, piosenką, uśmiechem. Następnie drugą część naszej uroczystości spędzimy wesoło i na sportowo pod hasłem za J. Korczakiem: „Kiedy się śmieje dziecko, cieszy się cały świat”

                Po słowach wstępu Pani Dyrektor zaprosiła do obejrzenia montażu słowno – muzycznego w wykonaniu uczniów. Były piosenki i wiersze oraz wesołe scenki. Po wystąpieniu rozległo się głośne „100 lat” dla przybyłych Gości.  Rodzice zostali obdarowani upominkami wykonanymi przez swoje pociechy. Były kwiaty, laurki, słodkości, całusy i życzenia.

                Gdy już Goście otarli łzy wzruszenia rozpoczęła się zabawa na sportowo. Nauczyciele przygotowali wiele  atrakcji dla rodziców i dzieci. Był mecz piłki nożnej, gra w dwa ognie, wyścigi w workach, przeciąganie liny i wiele innych ciekawych konkurencji. Zabawa przebiegała wesoło i radośnie. Dzieci wraz ze swoimi rodzicami brali udział w licznych zawodach śmiejąc się przy tym do łez.

                   Po wyczerpujących grach było ognisko i kiełbaski oraz na deser lody. W międzyczasie dla wszystkich kibicujących swoim rodzinom przygotowana była kawa, ciasto oraz zimne napoje. Był to jeden z najwspanialszych i najweselszych dni w naszej szkole.

              Na wyrazy uznania i podziękowania zasługują: Dyrekcja Szkoły, Rada Pedagogiczna i pracownicy szkoły, Rada Rodziców oraz sponsorzy.  

                   

                                                                                                                    Zdjęcia z festynu gify aparaty, kamery

     __________________________________________________________________________________________________________

     30 kwietnia -  W naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Wspaniałą lekcję historii przygotowaną przez uczniów pod kierunkiem pana Adama Kopczyńskiego rozpoczęto odśpiewaniem hymnu państwowego. Celem wspomnianej uroczystości było zapoznanie uczniów z okolicznościami uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz pogłębienie zainteresowań przeszłością naszego kraju. Specjalnie na tę okazję zadbano o odpowiednią scenografię, wyeksponowano symbole narodowe Polski. Na zakończenie pani dyrektor Grażyna Tymińska serdecznie podziękowała za tę lekcję patriotyzmu, podkreślając, jak ważna jest pamięć o naszej historii. 

     Zdjęcia z Akademii Uchwalenia Konstytucji 3 Maja


     22 kwietnia -  Odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Ziemi. Przesłaniem programu artystycznego przygotowanego przez uczniów klas III i II pod opieką p. Teresy Niskiej było przypomnienie nam, jakich spustoszeń na swojej planecie dokonał człowiek. Tego dnia każdy z nas powinien pomyśleć, co może zrobić w swoim najbliższym środowisku, aby ulżyć Ziemi i zaprzyjaźnić się z nią. Uczniowie podkreślali, że każdy z nas ma wpływ na stan środowiska naturalnego.

     Zdjęcia z Dnia Ziemi

      


     25 marca - Uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej stała się tradycją szkolną. W zorganizowaniu imprezy z wielkim zaangażowaniem pomagali członkowie Aktywu bibliotecznego klasy V , którzy przygotowali i przedstawili część artystyczną pod opieką Pani Marty Królickiej.  Dzieci zostały zachęcone do czytania i częstego wypożyczania książek. Kulminacyjnym punktem programu było uroczyste „Przyrzeczenie", po którym każdy uczeń został pasowany książką przez Panią Dyrektor Grażynę Tymińską na pełnoprawnego czytelnika biblioteki szkolnej. Na pamiątkę tego wydarzenia pierwszoklasiści otrzymali dyplomiki i drobne upominki. Dla pierwszoklasistów ten dzień był pełen wrażeń i zapewne przeżycia związane z uroczystością na długo zostaną w ich pamięci, a biblioteka będzie im się kojarzyła z miejscem radosnym i bezpiecznym, z miejscem gdzie są mile widziani i które będą chętnie odwiedzać.

     Zdjęcia z Pasowania na czytelnika


     08 marca - Dzień Kobiet to dzień  na  który z wielką niecierpliwością czekają... .kobiety, a zwłaszcza te młodsze - dziewczynki. Chłopcy w naszej szkole bardzo się postarali i przygotowali akademię z okazji Dnia Kobiet pod kierunkiem Pana Adama Kopczyńskiego, udział wzięły, także dziewczynki. W tym dniu, każda  kobieta  otrzymała  miły upominek. Słodkie niespodzianki pojawiły się też w pokoju nauczycielskim. Wszystkim było bardzo miło. Szkoda, że taki dzień nie pojawia się częściej w kalendarzu.

     Zdjęcia z Dnia Kobiet


     14 lutego -  Tego dnia przybyła do naszej szkoły grupa artystyczna REKONSTRUKTO. Zaprosiła ona nas w podróż w czasie do wieków, kiedy zaprzęgano konie do karoc, kiedy rycerze zakuci w zbroje i z mieczem w ręku, nie szczędzili wysiłku by bronić honoru i ojczyzny. Do krainy, którą obecnie pokrył już kurz minionych wieków, zostały jedynie legendy rycerzy i gorliwi rzemieślnicy odtwarzający dawną kulturę, aby przybliżyć wszystkim co dziać się wówczas mogło. 

     Zdjęcia z pokazu

      


     14 lutego -  Od kilku lat w naszej szkole obchodzone są Walentynki.  Jak co roku działała "Poczta walentynkowa". Do specjalnej skrzynki wrzucano kartki z życzeniami do wybranej osoby.                   


     24 stycznia -  Tradycją jest, że w karnawale są same bale,więc i u nas odbył się bal, a konkretnie "szkolna zabawa choinkowa". Zabawa przeplatana była konkursami, a atrakcją imprezy był  Mikołaj, który przywiózł z dalekiej północy dla wszystkich dzieci paczki.  Po godz. 19 uczniowie wytańczeni i z uśmiechem na twarzach wrócili do domów. 

     Zdjęcia z choinki szkolnej


     22 stycznia -  Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni w roku. W tych dniach babcie i dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości.  Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Grażyna Tymińska, która serdecznie przywitała przybyłych gości. Najważniejszą częścią uroczystości były występy naszych uczniów. Wierszyki i piosenki prezentowały dzieci z Oddziału Przedszkolnego i klas starszych. Wzruszenie dostojnych gości było ogromne, a ukradkiem ocierane łzy świadczyły o miłości i zadowoleniu z ukochanych wnuków, którzy obdarowywali swoich najbliższych własnoręcznie przygotowanymi prezentami. Spotkanie zakończono słodkim poczęstunkiem i miłą rozmową.

     Zdjęcia z Dnia Babci i Dziadka


     15 stycznia -  W Publicznej Szkole Podstawowej w Pościeniu Wsi odbył się bal karnawałowy dla dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy I. Ważnym atrybutem tej imprezy były ciekawe stroje wszystkich uczniów i wychowawców. Wszyscy byli przepięknie przebrani za różne postacie. Podczas balu dzieci brały udział w różnych konkursach przygotowanych przez wychowawczynie: P. Małgorzatę Bączek i P. Wiesławę Waśniewską . Wszyscy bawili się wesoło. Uśmiech nie znikał  mimo zmęczenia. Sił podczas zabawy dodawał słodki poczęstunek. Bal karnawałowy, na długo pozostanie w pamięci. Był to wyjątkowy dzień dla dzieci i ich wychowawców, dzień magiczny, niezwykle wesoły i pełen wrażeń.

     Zdjęcia z balu karnawałowego


     20-21 grudnia - "Cicha noc, święta noc, pokój niesie ludziom wszem ....". Już od kilku lat stałym elementem naszego szkolnego życia są spotkania opłatkowe, odbywające się w okolicach Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie dzielili się opłatkiem, składali sobie życzenia i śpiewali kolędy przy wigilijnym stole. 

     Zdjęcia z Wigilii klasowych


     06 grudnia - Do naszej szkoły zawitał mile oczekiwany gość - Święty Mikołaj. Z drobnymi upominkami najpierw odwiedził naszych najmłodszych uczniów, którzy przyjeli go radośnie i niezwykle entuzjastycznie. Następnie nasz wspaniały gość odwiedził wszystkie starsze klasy. Nie odbyło się także bez pamiątkowej sesji zdjęciowej. Szkoda, że następne odwiedziny tego miłego gościa dopiero za rok...

     Zdjęcia z Mikołajek


     05 grudnia - W trosce o zdrowie jamy ustnej w szkole przeprowadzane są ZABIEGI  FLUORYZACJI, która ma na celu ochronę przed próchnicą. Obejmuje ona klasy 0 - VI. Zabiegi fluoryzacji zaczynają się od października. Jest to bardzo ważny rodzaj profilaktyki próchnicy, gdyż podczas fluoryzacji dziecko również nabywa prawidłowych nawyków mycia i szczotkowania zębów.

     Zdjęcia z fluoryzacji


     29 listopada - Tradycyjnie już w naszej szkole Samorząd Uczniowski pod kierunkiem P. Moniki Kuklińskiej zorganizował dyskotekę i wróżby andrzejkowe. Dzieci poprzebierały się w postaci z różnych bajek. Wyłoniono, także najpiękniej przebrane dzieci. Oj! było wiele śmiechu i przesądów co do przyszłości. Nikt jednak nie wierzył, w to co pokazały wróżby. Liczyła się wspólna zabawa w gronie kolegów i koleżanek.

      Zdjęcia z dyskoteki andrzejkowej


     08 listopada - Został zorganizowany Dzień Zdrowego Śniadania  uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami wspólnie przygotowali i zjedli najważniejszy posiłek dnia . Dzieci miały frajdę nie tylko z dzielenia się z innymi, ale także spróbowania nowych smaków, dowiedzenia się , co lubią na śniadanie inne dzieci i dlaczego właściwie śniadanie jest tak ważne.

      Przykład, który  przemówił do wyobraźni dzieci : Samochód bez benzyny nie zabierze nas na wycieczkę, a uczeń bez śniadania nie będzie miał siły do zabawy i nauki. Jednemu i drugiemu potrzebne jest ,,paliwo”

                                       ,,ŚNIADANIE DAJE MOC”

     Zdjęcia z  dnia zdrowego śniadania


     08 listopada - Z okazji Święta Niepodległości zorganizowaliśmy w naszej szkole apel przygotowany przez uczniów pod kierunkiem Pani Marii Królickiej. Program artystyczny pozwolił nam przypomnieć smutne dzieje Polaków pod zaborami, zakończone triumfalnie odzyskaniem niepodległości w dniu 11 listopada 1918 roku. Zgromadzeni na apelu oddali hołd  naszej Ojczyźnie - Polsce, śpiewając razem hymn Polski. 11 listopada -  na cmentarzu w Chorzelach delegacja naszej szkoły złożyła kwiaty pod pomnikiem Brygady Sybiraków poległych za wolną Ojczyznę oraz zapaliła znicz - "ŚWIATŁO PAMIĘCI"

     Zdjęcia z Dnia Niepodległości


     06 listopada - Odbyło się spotkanie uczniów klas I - III z funkcjonariuszem Policji. Podczas spotkania policjant przypomiał dzieciom o bezpiecznym poruszaniu się po drogach. Następnie był czas na zadawanie pytań i wysłuchanie wyczerpujących wyjaśnień dotyczących różnych życiowych sytuacji oraz zachowania się na drodze. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali znaczki odblaskowe. Całe spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze.

     ► Zdjęcia ze spotkania z policjantem


     31 październikaTo wyjątkowy dzień dla dzieci z klasy I. Zostali oni szczególnie przywitani przez swoich starszych kolegów i koleżanki. Z drżącym głosem złożyli uroczystą przysięgę, a następnie Pani Dyrektor wielkim piórem mianowała wszystkich na uczniów klasy I. Jako dowód tego aktu uczniowie otrzymali dyplomy w kształcie biedronek, a Pani Dyrektor wręczyła podarunki. Pani Prezes Banku Aleksandra Wiśnicka obdarowała uczniów upominkami.

     Uczniowie klasy I:

     Danelska Julia

     Grabowska Julita

     Kobus Dawid

     Funk Szymon

     Kuciński Kacper

     Sędrowska Patrycja

     GRATULUJEMY! smiley

     ► Zdjęcia ze Ślubowania klasy I

      


     26 październikaW piątek do naszej szkoły zawitał teatrzyk. Aktorzy w wesoły sposób przedstawili dzieciom zasady przechodzenia przez jezdnię. Do spektaklu włączyli wszystkich uczniów, którzy czynnie uczestniczyli w przedstawieniu. Było bardzo wesoło i POUCZAJĄCO. 

     ► Zdjęcia z teatrzyku


     16 październikaW tak szczególnym dniu o godzinie 825  w naszej szkole Pani Dyrektor "przekazała swoją władze w  ręce uczniom". Według wcześniej ustalonego planu wcielili się oni w rolę nauczycieli. Przerwy w tym dniu zostały wydłużone. O godzinie 1150 zakończyła się samorządność uczniowska. Uczniowie z Samorządu Uczniowskiego przygotowali pod kierunkiem Pani Moniki Kuklińskiej akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Całe Grono Pedagogiczne usłyszało słowa wdzięczności i bardzo piękne życzenia. Na zakończenie zabrała głos Pani Dyrektor Grażyna Tymińska, która złożyła wszystkim pracownikom szkoły serdeczne życzenia oraz podziękowania za trud włożony w edukację i wychowanie uczniów. Wręczyła również dyplomy nagrodzonym nauczycielom i pozostałym pracownikom szkoły. To był naprawdę udany dzień.

     ► Zdjęcia z Dnia Nauczyciela


      

     15 październikaTegoroczne XII obchody Dnia Papieskiego w naszej szkole zgromadziły nas na uroczystym apelu poświęconym życiu i nauczaniu bł. Jana Pawła II. Uczniowie pod kierunkiem P. Elżbiety Murzyn i ks. Pawła Brzostka przygotowali program słowno - muzyczny. Śpiewaliśmy również "Barkę" ulubioną piosenkę Jana Pawła II. Na zakończenie zostaliśmy zachęceni przez Panią Dyrektor do poznawania i wprowadzania w życie nauczania Papieża Polaka. 

     ► Zdjęcia z Dnia Papieskiego


     27 wrześniaOdbyła się dyskoteka szkolna w godzinach od 1500 do 1700 zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski z okazji Dnia Chłopaka. Nad bezpieczeństwem czuwali nauczyciele: Monika Kuklińska, Joanna Nikel-Pogorzelska, Teresa Niska, Wiesława Waśniewska. Dzień później 28 września chłopcy zostali obdarowani upominkami przez dziewczęta z naszej szkoły. Panie wychowawczynie (z Odziału Przedszkolnego i z klasy I) zorganizowały słodki poczęstunek swoim uczniom.

     ► Zdjęcia z dyskoteki

     ► Zdjęcia z poczęstunku

     Pani Dyrektor Grażyna Tymińska zrobiła wszystkim uczniom niespodziankę i w czasie przerw mogli oni zatańczyć w takt muzyki na sali gimnastycznej.

     ► Zdjęcia z tanecznych przerw

     Samorząd Uczniowski zorganizował wybory na najmilszego chłopaka w dwóch kategoriach 0-III, którym został Nikisiński Jakub i klas IV-VI, którym został Paszkowski Mateusz. Gratulujemy!

     ► Zdjęcia z wyborów


      

     14 września - Nasza szkoła podobnie jak w latach poprzednich, uczestniczyła w akcji "Sprzątanie Świata", która odbyła się 14.09.2012 r. Uczniom klas 0-VI wraz z nauczycielami został przydzielony  teren do sprzątania. Uczniowie podczas sprzątania używali rękawic ochronnych, a śmieci były zbierane i segregowane do foliowych worków. Akcja przebiegała sprawnie. Sprzątanie miało nie tylko charakter ciężkiej pracy, ale także wspaniałej zabawy. Po skończonej akcji "Sprzątanie Świata" wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami zebrali się na boisku szkolnym, aby skosztować PIECZONEGO ZIEMNIAKA.

     ► Zdjęcia ze Sprzątania Świata


      

     03 września - Inauguracja roku szkolnego 2012/2013 w Szkole Podstawowej w Pościeniu Wsi - uroczystość rozpoczęła się o godz. 1000. Po przywitaniu uczniów, rodziców i nauczycieli, Pani Dyrektor Grażyna Tymińska nawiązała do wydarzeń z dnia 01 września 1939 roku. Wszystkim życzyła owocnej pracy. Następnie dzieci wraz z wychowawcami udały się do klas.

     Zdjęcia z rozpoczęcia roku szkolnego