• Konkursy szkolne 2021/2022

• ELIMINACJE DO KONKURSU WIEDZY EKOLOGICZNEJ ,,SMAK EKOLOGICZNEJ ŻYWNOŚCI"

28 kwietnia uczennice klasy VIII wzięły udział w eliminacjach szkolnych konkursu wiedzy w zakresie rolnictwa ekologicznego i produktu ekologicznego pn. : ,,Smak ekologicznej żywności"

Tematyka konkursu nawiązywała do zagadnień rolnictwa ekologicznego, problemów związanych z wpływem skutków zmian klimatu i zanieczyszczenia środowiska na rolnictwo, jak również znaczenie żywności o podwyższonej jakości tj. certyfikowanej, oraz ich miejsca w piramidzie żywieniowej. Uczennice musiały wykazać się wiedzą z zakresu żywności ekologicznej, bioróżnorodności, poszanowania żywności (food waste) , nie marnowanie żywności ( zero waste).

Do kolejnego etapu zakwalifikowały się: Emilia Szlaga i Magdalena Więcek.

Uczennice przygotowała p. Teresa Niska

;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

KONKURS ,,SUPER DZIEWCZYNA" zorganizowany przez Samorząd Uczniowski

SUPER DZIEWCZYNAMI ZOSTAŁY: JULIA BRYSKA I JULIA SADŁOWSKA

GRATULUJEMY:)

SZKOLNY KONKURS GRY W WARCABY

I miejsce zdobyła Lena Grabowska z kl. 5

i awans do etapu gminnego.

GRATULACJE

Opiekun: T. Niska

Szkolny Konkurs "Jaka to melodia?"

30 listopada odbył się w naszej szkole po raz pierwszy konkurs "Jaka to melodia?". Konkurs był bazowany na kultowym programie telewizyjnym , który każdy z nas zna. W konkursie wzięło udział 13 uczniów z klas III -VIII . Konkurs składał się z czterech kategorii. W każdej rundzie uczestnicy mieli nielada zadania. Musieli rozpoznać dźwięki instrumentów muzycznych, zgadnąć z jakiej bajki jest dana melodia, rozpoznać utwór po melodii i podać tytuł i wykonawce. Ostatnia część finałowa nazywała się "Tak to leciało!" . Każdy kto rozpoznał piosenkę musiał wstać i dośpiewać dalszą część utworu. Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań muzycznych, wspólna zabawa i uwrażliwienie na sztukę. Uczniowie musieli się wykazać wszechstronną wiedzą muzyczną, bo były utwory z różnej kategorii od popularnej muzyki rozrywkowej do klasycznych utworów Chopina czy Mozarta.

Najlepszą znajomością, ale i szybkością wykazała się Magdalena Więcek , która zdobyła I miejsce. Drugie miejsce Aleksandra Królicka, III miejsce Marcin Czaplicki. Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy i słodki upominek. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy 🥰 Jesteście najlepsi 👍😃

W roli prowadzących wystąpiły dziewczęta z klasy 7, natomiast obsługa konkursu zajęli się chłopcy z klasy 7.

Uczniowie poradzili sobie świetnie. 😃

Magdalena Więcek - I miejsce

Aleksandra Królicka - II miejsca

Marcin Czaplicki - III miejsce

Udział: Lena Bągard, Oliwia Kacprzyk, Nadia Szlaga, Dawid Sędrowski, Marcin Czaplicki, Aleksander Sadłowski, Łukasz Więcek, Kinga Kocięcka, Zuzanna Kacprzyk, Zuzanna Olber

Gratulujemy wszystkim uczestnikom !

...............................................................................................................................................

Od 19 do 28 października w naszej szkole odbywały się eliminacje  konkursów  przedmiotowych  organizowanych  przez Kuratorium Oświaty w Warszawie. Udział w nich brali chętni uczniowie z naszej szkoły.

1. Polonistyczny
          2. Chemiczny
          3. Język angielski
          4. Język rosyjski
          5. Geograficzny
          6. Matematyczny
          7. Biologiczny -  awans do etapu rejonowego w Ciechanowie  uzyskała Emilia Szlaga uczennica klasy VIII. Konkurs odbędzie się 16 XII 2021

,,CZAS TO MIŁOŚĆ”

We wrześniu w Publicznej Szkole Podstawowej w Pościeniu Wsi odbyły się dwa konkursy o błogosławionym kardynale Stefanie Wyszyńskim. Uczniowie mogli wykazać się wiedzą z życiorysu błogosławionego oraz poznać Jego słowa- cytaty, które musieli napisać piękną, ozdobną czcionką i ozdobić.

W dniu 29 września odbyło się uroczyste wręczenie nagród . Pani dyrektor Grażyna Tymińska podziękowała wszystkim za udział i zdobycie miejsc. Ks. Zbigniew Pruszyński podkreślił , iż uczniowie wykazali się ogromnym talentem, gdyż zapamiętali dużo trudnych słów i dat. Pani Dyrektor podziękowała Pani Teresie Niskiej za pozyskanie nagród , zaś księdzu za przygotowanie dyplomów. Pani Dyrektor i ks. Zbigniew wręczyli dyplomy i nagrody.

Wyniki konkursów:

SZKOLNY KONKURS WIEDZY O BŁOGOSŁAWIONYM KARDYNALE STEFANIE WYSZYŃSKIM ,,CZAS TO MIŁOŚĆ”

I miejsca

Nadia Szlaga kl. III

Daria Więcek kl.VII

II miejsce: Lena Bągard kl.III

III miejsce: Igor Funk kl III

KONKURS KALIGRAFICZNY ,,CZAS TO MIŁOŚĆ” - CYTATY BŁOGOSŁAWIONEGO KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO

KlASY VII-VIII

Bartosz Sędrowski kl. V

Łukasz Więcek kl. IV

Damian Skorupski kl. III

Organizator: ks. Zbigniew Pruszyński i p. Teresa Niska wraz z Samorządem Uczniowskim

W dniu 29 września 2021 roku Samorząd Uczniowski w składzie:

Zuzanna Kacprzyk, Zuzanna Olber, Emilia Szlaga przeprowadziły konkurs

na Sympatycznego Chłopca Szkoły.

SUPER CHŁOPCAMI zostali bracia:

w kat. klas 0-III Igor Funk kl III

w kat kl. IV-VIII Kamil Funk kl. VIII

Pani Dyrektor Grażyna Tymińska pogratulowała zwycięzcom i wręczyła upominki, które ufundował Samorząd Uczniowski

TN

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,