• O przedmiocie

pojedyncza_sesja_____karty_pracy_dla_ucznia-1807572.pdf

ankieta-1820875.pdf

WF W DOMU

Zachęcam wszystkich uczniów do aktywności fizycznej.  W związku z tym, że w różnych warunkach mieszkamy, nie każdy może i musi wykonywać taki sam rodzaj aktywności. Jeżeli ktoś ma możliwość przebywania na świeżym powietrzu (własne podwórko, łąka itp.) to zachęcam do różnej aktywności w terenie. Może to być chód, bieg, jazda na rowerze, gra w piłkę, huśtawka, trampolina, słowem wszystko co macie „pod ręką”, a używanie tego jest dla Was bezpieczne i pożyteczne. Pamiętać należy, aby zachować szczególne środki ostrożności obowiązujące w kraju w kontaktach z innymi osobami.

Jeżeli nie mamy takich możliwości lub pogoda nie zachęca do wyjścia , to proponuję  niewielką ilość ćwiczeń, które można wykonywać w domu  ( najlepiej przy muzyce):

• Bieg w miejscu
          • Bieg w miejscu z klaskaniem pod uniesionymi kolanami
          • Pajacyki z wymachem rąk na boki i przed sobą
          • Skip A
          • Skip C
          • „Delfinki”
          • Skakanka
          • Krążenia ramion przód i tył (jedną ręką, drugą, w przód, w tył).
          • Wymachy ramion w przód, w tył, obustronnie, naprzemianstronnie)
          • Podpór przodem, następnie naprzemienne dostawianie lewej i prawej nogi do dłoni do pozycji wykroku podpartego.(rowerek)
          • Skręty tułowia stojąc rękami w bok.
          • Wymachy nogi w przód i tył
          • Wymachy nogi na boki
          • Bieg skrzyżny (przeplatanka)
          • Opad tułowia do przodu, ręce w bok, skręty tułowia zamachem rąk (skrętoskłony)
          • Krążenia biodrami raz w jedną, raz w drugą stronę
          • Krążenia kolan (do środka, na zewnątrz, razem w obie strony)
          • Krążenia nadgarstków rąk i  nóg w stawach skokowych i kolanowych.
          • Przysiady
          • Pompki
          • Skrętoskłony w leżeniu. (brzuszki)
          • Nożyce pionowe i poziome w leżeniu na plecach

Ćwiczenia te należy wykonywać wybiórczo (według wieku rozwojowego), każdorazowo po kilka. Wykonywać na dowolną ilość powtórzeń bądź wyznaczony czas.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę dużo zdrówka dla Was i Waszych rodzin –

nauczyciel wychowania fizycznego – E. Murzyn