• Rok szkolny 2014/2015

    •  

                       Uroczyste zakończenie roku szkolnego

     26 czerwca 2015 r.  64 uczniów naszej szkoły zakończyło rok szkolny 2014/2015. Uroczystość zakończenia roku szkolnego odbyła  się na sali gimnastycznej. Obecni byli uczniowie naszej szkoły, ich rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście.

     Dyrektor Szkoły  Pani Grażyna Tymińska w swoim wystąpieniu podziękowała wszystkim za całoroczną pracę. Gratulowała uczniom wysokich wyników w nauce, wręczyła listy gratulacyjne dla rodziców, a także życzyła bezpiecznych i słonecznych wakacji. Wychowawcy wręczyli świadectwa z wyróżnieniem, nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie. Dyplomy i nagrody za osiągnięcia sportowe wręczyła pani Elżbieta Murzyn. Ponadto pani Monika Kuklińska wraz z panią przedstawiciel Banku z Chorzel wręczyła nagrody z SKO.

     Część artystyczną przygotowali szóstoklasiści pod opieką Pani Elżbiety Murzyn, którzy w ten sposób żegnają się ze Szkołą, a pożegnanie  szóstoklasistów Pani Maria Królicka ze swoimi uczniami z klasy piątej.

     Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy słonecznych , pięknych i udanych wakacji.

     ZDJĘCIA:

      


     W dniu 18.06.2015r. mieliśmy okazję być w PLANETARIM, uczniowie obejrzeli gwiazdozbiory nieba zimowego, gwiazdozbiory nieba letniego, gwiazdozbiory zodiakalne i układ słoneczny.

     ZDJĘCIA:

      


      

     XV WIELKI GMINNY FESTYN PROFILAKTYCZNY „ŻYJMY       ZDROWO BEZ NAŁOGÓW”

              17 czerwca 2015 już po raz  piętnasty odbył się Wielki Gminny Festyn Profilaktyczny „Żyjmy zdrowo bez nałogów”  organizowany przez Urząd Miasta i Gminy Chorzele. W tym roku gospodarzem imprezy była nasza Szkoła.

                 Festyn rozpoczął się o godzinie 10.00. Pani Dyrektor Grażyna Tymińska dokonała otwarcia festynu i przywitała Gości.

                 W festynie wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe i gimnazja z Gminy Chorzele. Każda szkoła przybyła z transparentem i hasłem promującym  życie bez nałogów i używek. Uczestnicy festynu zaprezentowali się w konkurencjach sportowych, wokalnych, plastycznych, a także odbył się test wiedzowy. Tematem przewodnim wszystkich konkurencji było promowanie zdrowego stylu życia.

                 Nad prawidłowością przebiegu czuwała komisja z Miejsko – Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chorzelach, która oceniała poszczególne konkurencje.

                 Wyniki rywalizacji są następujące:

     w kategorii szkoła podstawowa:

     I miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Pościeniu Wsi

     II miejsce –Publiczna Szkoła Podstawowa w Chorzelach

     III miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Krzynowłodze Wielkiej

     IV miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Duczyminie

     V miejsce ex aequo – Publiczna Szkoła Podstawowa w Krukowie

                                        Publiczna Szkoła Podstawowa w Zarębach

     w kategorii gimnazja:

     I miejsce – Publiczne Gimnazjum w Zarębach

     II miejsce – Publiczne Gimnazjum w Chorzelach

     III miejsce – Publiczne Gimnazjum w Krzynowłodze Wielkiej

     IV miejsce -  Publiczne Gimnazjum w Duczyminie

                Impreza odbywała się w plenerze na boisku szkolnym. Dla wszystkich uczestników festynu był przygotowany poczęstunek w postaci dań grilla, a na deser lody włoskie i ciasto oraz kawa i zimne napoje. Impreza zakończyła się około godziny 13.00

              Nagrody pieniężne które ufunduje Miejsko - Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych będzie można zrealizować we wrześniu.

              Serdecznie dziękujemy wszystkim Gościom, uczniom i opiekunom za wspólną zabawę.

      

     ZDJĘCIA:


     01 czerwca 2015r. odbył się w naszej szkole festyn rodzinny "WSZYSTKO DLA MAMY, WSZYSTKO DLA TATY, WSZYSTKO DLA DZIECI".  Przygotowane przez  nauczycieli , rodziców i uczniów atrakcje oraz piękna słoneczna pogoda przyciągnęły wielu gości.  Dzień  Rodziny to prawdziwie magiczna data. W kalendarzu imprez naszej szkoły wpisał się już na stałe. Dzień ten rozpoczął program artystyczny, który  przygotowały panie: Monika Kuklińska i Joanna Kowalska. Nie zabrakło w nim wzruszających życzeń, piosenek i podziękowań. Występ wywołał uśmiech na twarzach i radość w sercach rodziców. Na zakończenie uczniowie wręczyli rodzicom własnoręcznie wykonane laurki. Dalsza część spotkania upłynęła w bardzo miłej atmosferze na grach, zabawach, zawodach sportowych oraz pieczeniu kiełbasek. BYŁO MIŁO ,CIEPŁO I WESOŁO !!!

     ZDJĘCIA:

      


     ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI     3 MAJA

      

     „Wolność, równość niech żyją,

     Niech żyje  trzeci maj !”

      

     30 kwietnia 2015r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Młodzież zgromadziła się w sali gimnastycznej udekorowanej biało – czerwonymi  barwami.

     Apel rozpoczął się od odśpiewania hymnu państwowego.

     Następnie  i recytatorzy z kl. III i V  wprowadzili uczestników uroczystości w historię święta. Przywołano trudne dla Polaków wydarzenia poprzedzające rok 1791.
     Uczniowie przypomnieli również Targowicę i kolejne rozbiory Polski, po których nasz kraj utracił niepodległość na 123 lata.

     Ta lekcja historii wzbogacona była recytacją najpiękniejszych wierszy i pieśni o tematyce patriotycznej wykonywanych przez uczniów szkolny.

     ZDJĘCIA:

      


        KONKURS SZKOLNY

      „DZIECI PAPIEŻOWI

     – ODKRYWAMY TALENTY”

                           HONOROWY PATRONAT KONKURSU           

          Beata Szczepankowska

                                  Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele

      

      

      

     24 kwietnia 2015 r. odbył się Finał Szkolnego Konkursu pt. „Dzieci Papieżowi – Odkrywamy Talenty” poświęcony Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II.

     Organizatorami konkursu byli:

         Pani Dyrektor Grażyna Tymińska,

     Pani Teresa Niska i Ksiądz Paweł Brzostek.

     Jest nam niezmiernie miło, że

     Pani Beata Szczepankowska Burmistrz Miasta

     i Gminy Chorzele zgodziła się objąć nasz konkurs Honorowym Patronatem.

     ZDJĘCIA:

           Szóstoklasiści! 

                 1 kwietnia 2015 r. czyli w najbliższą środę, szóstoklasiści w całej Polsce będą pisać sprawdzian kompetencji po szkole podstawowej. Wiemy, że do dla wszystkich piszących ogromny stres.  Aby dodać otuchy szóstoklasistom naszej szkoły, koleżanki i koledzy z młodszych klas przygotowali dla nich plakat z życzeniami powodzenia na sprawdzianie. Życzymy wszystkim piszącym połamania pióra!

     Trzymamy kciuki!

     ZDJĘCIA 

     Nie! Dla wypalania traw.

      

     Mazowiecka Straż Pożarna ostrzega:

     WYPALANIE JEST ZABRONIONE!

     Zagraża życiu, niszczy przyrodę.

     Wczesną wiosną trawy są wysuszone i palą się bardzo szybko.

     W rozprzestrzenianiu ognia pomagają także powiewy wiatru, które często przenoszą ogień na pobliskie lasy oraz zabudowania. W takich pożarach ludzie tracą dobytek całego życia. Podczas pożaru powstaje duże zadymienie, które jest szczególnie groźne dla osób przebywających w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca zdarzenia. Dym powoduje zmniejszenie widoczności na drogach, co może prowadzić do powstania groźnych w skutkach wypadków  drogowych.

     W wyniku wypalenia trawy dochodzi do wielu szkodliwych procesów, a w szczególności:

     - ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje bardzo użyteczny, naturalny rozkład resztek roślinnych oraz asymilacja azotu z powietrza

     - do atmosfery przedostaje się szereg związków chemicznych będących truciznami zarówno dla ludzi jak i zwierząt

     - niszczone są miejsca lęgowe oraz ginie wiele gatunków zwierząt gnieżdżących się na ziemi i w krzewach

     W RAZIE POŻARU DZWOŃ 998!


     Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

     26 marca 2015roku

     Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów klasy I do grona czytelników biblioteki szkolnej. Głównym celem tej uroczystości jest zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej.

     Uczniowie klasy V pod opieką Pani bibliotekarz: Marii Królickiej przygotowali przedstawienie, w którym zaprosiły dzieci do świata baśni. Wszystkie te baśniowe postacie wzięły udział w spektaklu pt.: „Bohaterowie baśni.”Opowiedziały dzieciom, jak mają się obchodzić z książkami i jak należy zachowywać się w szkolnej bibliotece.

     Uczniowie kl. I złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą czytać i szanować książki, korzystać z ich rad oraz przestrzegać obowiązków czytelnika. Pani Dyrektor Grażyna Tymińska pasowała każdego ucznia na czytelnika, wręczyła dyplomy i upominki.

     Ostatnim etapem tego obfitującego w przeżycia dnia było wypożyczenie przez dzieci swoich pierwszych woluminów .

     ZDJĘCIA:

      


     Pierwszy Dzień Wiosny!

      

     21 marca. Świętuje się Dzień Wiosny. Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny przywitał nas słoneczną, piękną pogodą. Uczniowie naszej szkoły aby „tradycji stało się zadość” zdecydowali się wspólnie przegonić Zimę i powitać Wiosnę

      

     ZDJĘCIA:

      


     8 marca - Dzień Kobiet

     Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy.
     I pierwszy promień bliskiej wiosny.
     Dzień bez kłopotów i bez trosk.
     Dużo radości.

     Dla mamy, Pani, dla dziewczynek,
     W domu i w szkole, na wycieczce.
     Ka
     żdego dnia dobry uczynek –
     To jest od chłopców upominek.

      

     09.03.2015r. - akademia , życzenia i kwiaty - to stałe punkty uroczystych obchodów Międzynarodowego Dnia Kobiet w naszej szkole. Oczywiście i tym razem nie zabrakło wymienionych elementów programu. Wykonawcami montażu literacko-muzycznego w głównej mierze tradycyjnie byli chłopcy, przy wsparciu żeńskiej części naszej społeczności. A całość miała charakter (na przemian): podniosły, uroczysty, dowcipny, ale też nie pozbawiony drobnych uszczypliwości na temat różnic płciowych. Wszystko to zaprezentowano jednak z dużym wdziękiem. Warto też nadmienić, że wszyscy świetnie się bawili, a po uroczystościach mieli prawo powiedzieć z przekąsem , że (co także widać na zdjęciach) ,, mucha nie siada”.

     ZDJĘCIA:

      


      

     Dnia 06.03. 2015 roku z uczniami naszej szkoły spotkała się  przedstawiciel KRUS Pani Małgorzata Krawczyk z Przasnysza . Oprócz prezentacji filmiku o RODZINIE PORAŻKÓW  wspomnianej tematyce, miała miejsce pogadanka ze szczegółowym uwzględnieniem różnorakich sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu w gospodarstwie rolnym.

      

     Spotkanie miało również zachęcić do udziału w konkursie „Bezpiecznie na wsi – zwierzaki, to nie pluszaki ”, którego to głównym celem jest promowanie pozytywnych zachowań związanych człowieka ze zwierzętami na terenach wiejskich, poszerzenie wiedzy z zakresu BHP w gospodarstwie rolnym, a także rozbudzenie wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych zdolności twórczych.


     03.03.2015r. - nasza szkoła gościła aktorów z Białegostoku z przedstawieniem pt: JAK PIOTRUŚ SERDUSZKO URATOWAł PLANETĘ.

     ZDJĘCIA


     14 - lutego Święto Zakochanych. Tego dnia życzymy sobie wiele szczęścia i miłości oraz obdarowujemy drobnymi upominkami, serduszkami, kartkami okolicznościowymi.
     Również uczniowie naszej szkoły postanowili uczcić ten dzień 13 lutego. W  naszej szkole wystawiona była Walentynowa poczta.  Roznosił Walentynowie karteczki - oczywiście z serduszkami - Samorząd Uczniowski. Na sali gimnastycznej odbył sie apel poświęcony Walentynkom, na którym zostały wręczone Walentynki . Nauczyciele, uczniowie , pracownicy obsługi  byli ubrani na czerwono. Podczas wydłużonych przerw  uczniowie bawili się na sali gimnastycznej w rytm muzyki.

     ZDJĘCIA:


     Dnia 06.02.2015 r. odbyła się w naszej szkole zabawa choinkowa. W ustrojonej sali gimnastycznej zespół EVEREST przygrywał uczniom z OP - VI. Nauczycielom, uczniom i przybyłym gościom same nogi rwały się do tańca.Atrakcją imprezy był Mikołaj. Dla zmęczonych uczestników tanecznych zmagań rodzice przygotowali ciasto. Zabawa przeplatana była różnymi zabawami. Po 20 uczniowie, wytańczeni i z uśmiechem na twarzach rozeszli się do domów.

     ZABAWA BYŁA ŚWIETNA, MIAŁA TYLKO JEDEN MINUS: TRWAŁA  ZA  KRÓTKO!

     OBY  WIĘCEJ TAKICH IMPREZ !!!

     ZDJĘCIA:

           Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni w roku. W tych dniach babcie i dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości. Dnia 14.01.2015 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni dziadkowie i  babcie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Grażyna Tymińska, która serdecznie przywitała przybyłych gości. Najważniejszą częścią uroczystości były występy naszych uczniów. Wzruszenie dostojnych gości było ogromne, a ukradkiem ocierane  łzy świadczyły o miłości i  zadowoleniu z ukochanych wnuków, którzy obdarowywali swoich najbliższych własnoręcznie przygotowanymi prezentami. Spotkanie zakończono słodkim poczęstunkiem i miłą rozmową.

     ZDJĘCIA:


     Uroczystość  Opłatkowa w naszej szkole   -18.12.2014r.

     Już od kilku lat stałym elementem naszego szkolnego życia stało się odbywające się w okolicach świąt Bożego arodzenia- Spotkanie Opłatkowe.  Jak co roku uroczystość rozpoczęła się przedstawieniem bożonarodzeniowym, przygotowanym przez  naszych uczniów pod kierunkiem Pani Teresy Niskiej i ks. Pawła Brzostka - „Bóg się rodzi”. Po występach uczniów Pani Dyrektor Grażyna Tymińska życzyła zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia wszystkim obecnym. Kontynuacją wigilijnej tradycji stało się wspólne dzielenie się opłatkiem przez wszystkich uczniów, rodziców, pracowników szkoły i zaproszonych gości Pani Burmistrz Beaty Szczepankowskiej i Dziekana Stanisława Dziękiewicza.   Dopełnieniem uroczystego spotkania stało się wspólne kolędowanie.

     ZDJĘCIA:

           W trosce o zdrowie jamy ustnej w szkole przeprowadzane są ZABIEGI  FLUORYZACJI, które mają na celu ochronę przed próchnicą. Obejmują one klasy 0 - VI. Jest to bardzo ważny rodzaj profilaktyki próchnicy, gdyż podczas fluoryzacji dziecko również nabywa prawidłowych nawyków mycia i szczotkowania zębów. Fluoryzacja odbywa się pod czujnym okiem Pani Kwiatkowskiej pielęgniarki z NZOZ „ SALUS” w Chorzelach.

     ZDJĘCIA:


     W poniedziałek 08.12.2014r. w naszej szkole odbył się koncert.

     ZDJĘCIA:

      


     Wizyta  Św. Mikołaja -  05.12.2014r.

     Dzień 6 grudnia każdego roku kojarzy się wszystkim dzieciom z przyjściem św. Mikołaja. W naszej szkole, więc nie mogło go też zabraknąć. Nasi uczniowie  otrzymali mikołajkowe  upominki.

     ZDJĘCIA:


     27 listopada 2014r.
     Zabawa andrzejkowa

     W czwartek bawiły się klasy 0-VI na zabawie andrzejkowej. Św. Andrzej tak zaczarował ten wieczór, że wszyscy bawili się znakomicie.   Zabawę przygotował Samorząd Uczniowski pod kierunkiem Pani Teresy Niskiej.

     ZDJĘCIA:

           20 listopada 2014r. odbył się III Gminny Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Legionowej w Chorzelach. Naszą szkołę reprezentował zespół ŚPIEWAJĄCE KARABINY, który wyśpiewał III miejsce.

     ZDJĘCIA:


     17 listopada 2014r. odbył się Rejonowy Konkurs Przyrodniczy w Ciechanowie organizowany przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Do etapu rejonowego zakwalifikował się Jakub Danelski. Do konkursu ucznia przygotowała Pani Teresa Niska. 

     ZDJĘCIA:


     14.11.2014r. nasza szkoła gościła aktorów z Białegostoku z przedstawieniem pt:” CZERWONY KAPTUREK”.

      ZDJĘCIA:


       

     Obchody Święta Niepodległości w Chorzelach - 11.11.2014r.

          Obchody 96 rocznicy Odzyskania Niepodległości rozpoczęły się od uroczystego przemarszu strażaków, orkiestry dętej , pocztów sztandarowych , reprezentacji szkół, urzędów i zakładów pracy sprzed budynku Urządu Miasta i Gminy Chorzele do kościoła parafialnego.  Uroczystą Mszę Świętą poprzedził występ uczniów Publicznego Gimnazjum w Chorzelach. Po Mszy Św.wszyscy udali się na pobliski cmentarz, gdzie pod Pomnikiem Sybiraków złożono wieńce i zapalono znicze.
          W imieniu naszej szkoły wieniec złożyła Pani Dyrektor Grażyna Tymińska, nauczyciele : Pani Maria Królicka i Elżbieta Murzyn wraz z delegacją uczniów klasy szóstej : Martyną Prusik, Jakubem Sęndrowskim i Dominiką Grabowską.


     ,,ŚNIADANIE DAJE MOC"

     7 listopada, został zorganizowany w klasach 0-III Dzień Śniadania . Dzieci w swoich klasach wspólnie przygotowali i zjedli najważniejszy posiłek dnia. Dzieciaki miały frajdę nie tylko z dzielenia się z innymi, ale także spróbowania nowych smaków, dowiedzenia się, co lubią na śniadanie inne dzieci i dlaczego właściwie śniadanie jest takie ważne. Wszystkim nam zależy, aby dzieci były zdrowe i miały energię do nauki i zabawy. Chcielibyśmy także, aby miały równy start i nie czuły się gorsze od innych. Codzienne śniadanie pomaga im dobrze zacząć dzień i daje równy start w szkolne obowiązki.

     ZDJĘCIA:


      Obchody Święta Niepodległości  - 07.11.2014r.

     Kontynuacją naszej szkolnej tradycji stało się zorganizowanie obchodów Święta Niepodległości  w naszej szkole. W zorganizowanej z tej okazji akademii szkolnej brali udział wszyscy uczniowie naszej szkoły.  Część artystyczną przedstawili uczniowie klasy V pod opieką Pani Marty Królickiej. Jak co roku w doniosłej atmosferze próbowaliśmy przeżyć wydarzenia z 11 listopada 1918r. Nie zabrakło, więc iście patriotycznych wierszy, przemówień i pieśni. Dopełnieniem uroczystego klimatu stało się wspólne odśpiewanie Hymnu Narodowego. Zorganizowana  uroczystość miała na celu rozwijanie patriotyzmu i miłości do Ojczyzny wśród naszych wychowanków. Ponadto staraliśmy się zapoznać uczniów młodszych klas z kartami historii naszego narodu.

                                              ZDJĘCIA:


     Spotkanie z policjantem.

     31 października odbyło się spotkanie z policjantem. Młodszy aspirant Paweł Rykowski udzielił uczniom rad,  między innymi na temat bezpiecznej drogi do szkoły i ze szkoły oraz jak bezpiecznie jeździć rowerem po drogach publicznych.Podczas spotkania dzieci zadawały pytania i z uwagą słuchały rad policjanta. Po spotkaniu uczniowie otrzymali znaczki odblaskowe .                                                                                                                                                                                                                                                                                                  ZDJĘCIA:

      


     31 października 2014r.

     Uczniowie klas OP – III tradycyjnie w dniu przed Wszystkimi Świętymi zapalili znicze na cmentarzu w Pruskołęce.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          ZDJĘCIA:


     ŚLUBUJĘ

     BYĆ  DOBRYM POLAKIEM

     DBAĆ O DOBRE  IMIĘ  SWOJEJ  KLASY I SZKOŁY .

     BĘDĘ UCZYŁ SIĘ W SZKOLE , JAK KOCHAĆ OJCZYZNĘ,

     JAK DLA NIEJ PRACOWAĆ, KIEDY UROSNĘ!

     BĘDĘ STARAŁ SIĘ BYĆ DOBRYM KOLEGĄ.

     SWYM ZACHOWANIEM I NAUKĄ

     SPRAWIAĆ RADOŚĆ

     RODZICOM I NAUCZYCIELOM. 

      

     Poprzez ślubowanie uczniowie klasy pierwszej zostali włączeni do społeczności szkolnej. Uroczystość ta stanowiła przeżycie nie tylko dla samych uczniów, ale również dla rodziców, nauczycieli,  kolegów. 

     Ślubowanie w naszej szkole odbyło się 30 października w obecności zaproszonych gości: Pani Burmistrz Beaty Szczepankowskiej, Pani Prezes Banku Aleksandry Wiśnickiej i Pana Radnego Ryszarda Kosiorka. 

     Uczniowie zaprezentowali program artystyczny przygotowany przez Panią Małgorzatę Bączek. Następnie odbył się moment uroczystego ślubowania. Pani Dyrektor Grażyna Tymińska uroczyście pasowała dzieci na uczniów. Dzieci otrzymały upominki od gości, szkoły oraz od rodziców. 

     Następnie zaproszeni goście, rodzice i uczniowie klasy pierwszej udali się na  słodkości przygotowane przez rodziców. Czas spędzono na przyjemnej i miłej rozmowie przy kawie.

      

      

      

                                      ZDJĘCIA:


            

     22 października  uczniowie klasy IV i V jak co roku sprzątali i porządkowali cmentarz w Pruskołęce.  Prace porządkowe polegały  na wygrabieniu liści i usunięciu śmieci. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem pracowali przy porządkowaniu cmentarza. Rozumieją potrzebę zachowania pamięci o zmarłych i w  ten sposób  ją okazują.

                                                                                                                ZDJĘCIA:                                                 


     20.10.2014r. nasza szkoła gościła aktorów ze Studia Artystycznego „AKADA” z przedstawieniem pt: „DIABEŁEK FERNANDO PRZEPĘDZA LENIA”.                                                                                                                                                                                                                                                                                          ZDJĘCIA:

      


     Dzień Papieski w naszej szkole 

     16 października 2014 roku odbył się apel z okazji XIV obchodów Dnia Papieskiego pod hasłem „ Jan Paweł II – Świętymi Bądźcie”. Uczniowie przedstawili program słowno-muzyczny, który przybliżył nauczanie i pontyfikat naszego wielkiego Rodaka. Śpiewaliśmy również "Barkę" ulubioną piosenkę Jana Pawła II. 

                                                                                                                                                             ZDJĘCIA:


     DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ wypada 14.10.2014r. W związku z tym, że w tym dniu nie ma zajęć my święto Nauczycieli obchodziliśmy 9 października. To bardzo miłe święto w naszej szkole. Nauczyciele jeszcze milsi niż zazwyczaj, uczniowie zmienili się w aniołki. Samorząd Uczniowski w tym dniu „ przejął władzę w swoje ręce” od Pani Dyrektor. W imieniu wszystkich uczniów  Samorząd Uczniowski złożył życzenia nauczycielom i pracownikom obsługi wręczając symbolicznego kwiatka i własnoręcznie wykonane laurki. Pani Dyrektor Grażyna Tymińska podziękowała w imieniu nauczycieli  za kwiaty i życzenia, za przygotowanie spektaklu  P. Teresie Niskiej,złożyła wszystkim pracownikom szkoły serdeczne życzenia oraz podziękowania za trud włożony w edukację i wychowanie uczniów. Wręczyła również dyplomy nagrodzonym nauczycielom i pozostałym pracownikom szkoły. Miłym  akcentem tego wyjątkowego dnia były TANECZNE PRZERWY.

                                                                                                                                                             ZDJĘCIA:
      

     30.09.2014r.  DZIEŃ CHŁOPAKA       

      

     Dzień Chłopaka w naszej szkole to bardzo ważne święto oczekiwane zwłaszcza przez chłopców... Dziewczynki wraz z Paną T. Niską z SU przygotowały na tę okoliczność wiele niespodzianek i konkursów, a następnie odbyły się wybory na najfajniejszego chłopca w szkole. Zwycięzcami zostali Pan Adam Kopczyński, ks. Paweł Brzostek i uczeń  Jakub Sęndrowski. Zwycięzcy zostali udekorowani szarfami przez Panią Dyrektor Grażynę Tymińską. Tak miły dzień zakończył się wspólną zabawą.

                                                                 Zdjęcia:


     26.09.2014 -  75 Rocznicę Wybuchu II Wojny Światowej uczniowie klas IV-VI i nauczyciele mieli okazję się spotkać z kombatantem – Panem Czesławem Zdunkiem, który jest mieszkańcem Pościenia Wsi.  Jako 89- letni świadek żywej historii opowiedział  jak wielkim dramatem była wojna  dla narodu, dla rodzin i pojedynczych ludzi  , jak wyglądało wówczas życie na terenie Pościenia Wsi i w sąsiednich wioskach w latach 1939 – 1945. Zaproszony gość  odpowiadał na pytania i  dołączał swoje refleksje o tamtych czasach. Całe spotkanie przebiegało w miłej , pełnej skupienia  atmosferze. Na zakończenie pani Dyrektor Grażyna Tymińska serdecznie podziękowała  kombatantowi , Panu Czesławowi Zdunkowi  za propagowanie  wiedzy o tamtych dramatycznych czasach, życząc zdrowia i sił na dalsze lata a przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego  wręczyła kwiaty.

                                                                                                                                                                            ZDJĘCIA:

      


     19 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.

     W głosowaniu wzięła udział Pani Dyrektor Grażyna Tymińska, nauczyciele i uczniowie klas  I-VI

     SKŁAD RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

     W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

     Przewodnicząca – Martyna Prusik

     Zastępca –        Aneta Mucha

     Skarbnik –        Jakub Sęndrowski

     Sekretarz –      Izabela Tabaka

            Bartosz Danelski

                                                                                                                                                           ZDJĘCIA: 


     19.09.2014r odbyło się Sprzątanie Świata pod hasłem: TURYSTO, SZANUJ ŚRODOWISKO ! Akcja rozpoczęła się o godzinie 1145 według następującego harmonogramu:

        Kl. O   przed szkołą – P. Dorota Grabowska

        Kl. I    boisko – P.  Małgorzata Bączek

        Kl. II – III wokół ogrodzenia i w stronę centrum Pościenia  –

          P. Joanna Nikiel – Pogorzelska,    P. Monika Kuklińska

        Kl. IV -  przystanek PKS i obrzeże lasu w stronę Żelaznej – P. Marta Królicka

        Kl. V – VI pobocza drogi w stronę Pruskołęki – P. Teresa Niska, P. Joanna Kowalska

     a zakończyła wspólnym ogniskiem i pieczeniem ziemniaków.

     ZDJĘCIA:

      


     W dniu 09 września 2014r. w naszej szkole odbyły się wybory na Opiekuna Samorządu Uczniowskiego. W wyniku głosowania największą liczbę głosów otrzymała Pani Teresa Niska. GRATULUJEMY!

     ZDJĘCIA :


     Uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego 2014/2015 dokonała P. Dyrektor Grażyna Tymińska, która najpierw serdecznie powitała wszystkich pedagogów, uczniów , rodziców i pracowników szkoły, a następnie omówiła organizację bieżącego roku szkolnego. Pani Dyrektor szczególne słowa zachęty i otuchy skierowała do uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole. W dalszej części spotkania poświęciła kilka słów mijającej  1 września kolejnej rocznicy wybuchu II wojny światowej. Na zakończenie P. Dyrektor życzyła wszystkim zebranym zapału w zdobywaniu wiedzy i umiejętności oraz pasma sukcesów, a także zdrowia i wielu radości w bieżącym roku szkolnym.

                                                                                                                                                                     ZDJĘCIA: