• 8 V 2022

     DZIEŃ SADZENIA DRZEW W NADLEŚNICTWIE PARCIAKI

     Tego dnia uczniowie klas: I-V pod kierunkiem p. Teresy Niskiej i opieką pań: Magdaleny Szlagi i Wiesławy Waśniewskiej udali się aby uczcić ten dzień poprzez praktyczne działanie, czyli sadzenie drzewek  liściastych. Pani leśnik Hanna Kępczyńska i pomocy innych leśników pokazali uczniom sposoby właściwego sadzenia drzewek. Po instruktarzu uczniowie samodzielnie szpadlami kopali dołki  i właściwie zasypywali aby korzonki roślinek dobrze zakopać. Po zasadzeniu dość sporego obszaru, uczniowie udali się na zajęcia w sali edukacyjnej oraz grillowane kiełbaski. Oczywiście gier i zabaw na świeżym powietrzu oraz mnóstwa śmiechu nie było końca. 

     Z uśmiechem na ustach, bagażem wspomnień oraz z sadzonkami dla każdego wróciliśmy do szkoły :) 

                                                                                       TN

     ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

     PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W OLSZTYNIE

     Samorząd Uczniowski wspólnie z opiekunem p. Teresą Niską  zorganizował dla klas IV- VIII wycieczkę do Olsztyna

     -Pierwszym punktem była kręgielnia w Family Bowling Center, wspólna zabawa i rywalizacja dała nam mnóstwo pozytywnej energii. 

     -Następnie pojechaliśmy odwiedzić Starówkę i oczywiście zamek wraz z Mikołajem Kopernikiem. 

     -Film w kinie Helios ,,Za duży na bajki" to piękna opowieść, która wycisnęła nam łezki.

     - Nie obyło  się bez KFC i oczywiście lodziarni :)

     - Zakupy w Domu Handlowym AURA to nie lada wyzwanie dla każdej kobietki- dla nas też:) chłopcy cierpliwie oglądali wystawy:)


     Pojechaliśmy szukać wiosny! Znaleźliśmy! Piękne promienie słońca oraz mnóstwo kaczek nad stawem wygrzewających się w promieniach słoneczka i oczywiście lody:)


     Powrót przebiegał w bardzo miłej i śpiewającej atmosferze. 

     Podziękowanie dla Pań: Magdaleny Szlagi i Marii Królickiej za opiekę podczas wycieczki :)

                                                                                                  TN

     ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

     Wycieczka dzieci z klas I i III do Przasnysza

      

     17 listopada najmłodsi uczniowie wybrali się na wycieczkę do Przasnysza. Dzieci odwiedziły: Komendę Powiatową Policji w Przasnyszu, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu, Bibliotekę Pedagogiczną w Przasnyszu czy Salę Zabaw „Frajda”.

     Nad bezpieczeństwem uczniów czuwały: P. Wiesława Waśniewska i P. Magdalena Szlaga.

     Pierwszym punktem wyjazdu była Komenda Powiatowa Policji w Przasnyszu. Podczas spotkania policjanci pokazali, jak wygląda ich codzienna służba, kto odbiera telefony gdy wykręcamy numery alarmowe - 112. Podczas wycieczki dzieci zapoznały się z  pracą policji na różnych wydziałach. Atrakcją było obejrzenie części budynku, gdzie są cele oraz otrzymanie pamiątkowego odcisku palca. Uczniowie wysłuchali podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas pokonywania codziennej drogi do szkoły, zobaczyły z bliska radiowozy.  

     Po przybyciu do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, dzieci serdecznie przywitali Panowie strażacy, którzy chętnie oprowadzili i zapoznali małych podopiecznych ze swoją pracą – bardzo niebezpieczną i odpowiedzialną.

     Dużo radości sprawił dzieciom pokaz umundurowania oraz przeróżnych narzędzi i urządzeń wykorzystywanych w pracy strażaków. Uczniowie mieli możliwość m. in.: przymierzenia prawdziwych hełmów i odzieży strażackiej,  dokładnego obejrzenia samochodów strażackich, do których mogli nawet wsiąść. Jednak największą atrakcją był pokazowy zjazd strażaków na rurze i wysłuchanie sygnałów alarmowych w samochodach.

     Podczas wycieczki do Przasnysza nie obyło się także bez smacznego obiadu oraz zabaw na placu zabaw w parku miejskim. Uczniowie mieli okazję zobaczyć centrum Przasnysza i pospacerować jego ulicami.

     Uczestnikom wycieczki bardzo podobały się warsztaty ekologiczne „Co kryje las?” w Bibliotece Pedagogicznej, podczas których dzieci zgłębiły swoją wiedzę na temat zwierząt żyjących w lesie i właściwego dbania o środowisko przyrodnicze lasu i zwierzęta tam żyjące. Dzieci wykonały także papierowe wiewiórki pod czujnym okiem pań bibliotekarek.

     Uwieńczeniem wyjazdu były zabawy, figle i żarty w Sali Zabaw „Frajda”, gdzie na dzieci czekały różne atrakcje: malowanie twarzy, robienie zabawnych tatuaży, przeciąganie liny, przechodzenie pod liną, deser gofrowy czy zamykanie w olbrzymich bańkach mydlanych.

     Wracając do szkoły uczniowie i nauczyciele opowiadali z zachwytem swoje „wycieczkowe przeżycia”. W czasie drogi powrotnej mimo zmęczenia uczniowie pięknie śpiewali znane piosenki oraz radości i żartów nie było końca. Wyjazd ten na długo pozostanie wszystkim w pamięci.

                                                                                                                           WW, MS


     ..........................................................................................................................................

                                  Grzybobranie klasy IV- wrzesień 2021

         Uczniowie klasy IV wspólnie ze swoją wychowawczynią udali się do pobliskiego lasu. 

     Celem wycieczki było zbieranie grzybów jadalnych, właściwe zrywanie ich, rozpoznawanie również tych, które są trujące. Uczniowie z zaangażowaniem włączyli się w grzybobranie, gdyż cel był konkretny- sprzedaż i wpłata na konto klasowe.

          Udało się!

          Pieniążków przybyło!

          Uczniowie mają świadomość, iż zbieramy tylko takie grzyby, które znamy, niejadalne i trujące niech rosną i żyją w symbiozie z drzewami

                                                                                                           TN

     ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

     Wycieczki 2021/2022

     13. 09.2021- wycieczka do Pruskołęki

     Każdego roku wrześniowe słoneczne dni zachęcają wszystkich do sprzątania . W tym roku również przystąpiliśmy do akcji Sprzątanie Świata 2021 ,,Myślę , więc nie śmiecę”. 13 września klasa IV i V razem z wychowawcami udali się do Pruskołęki aby posprzątać okolicę, w ten oto sposób włączyliśmy się w akcję poprzez edukację i praktyczne działanie. Chodziło nam o to, żeby nie tylko sprzątnąć wokół ale głównie, żeby nie śmiecić i właściwie segregować odpady. Uczniowie pod czujnym okiem pani Moniki i pani Teresy poprawnie segregowali odpady oraz zastanawiali się co należy zrobić, żeby nie śmiecić więcej w lasach, na poboczach dróg. Mamy nadzieję, że mały Jasiu nauczy się właściwych postaw proekologicznych i jako Jaś nie będzie śmiecił.

     TN

     ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;