• Laboratorium Przyszłości

Rok szkolny 2023/2024

...................................................................................................

Uczniowie klasy VII na lekcji informatyki w ramach programu #laboratoriaprzyszlosci  zaprogramowali pokaz świetlny

Komunikat_prasowy_Laboratoria_Przyszlosci_.pdf

Program - Laboratoria Przyszłości

Laboratoria przyszłości - Szkoła Podstawowa w Radomyśli - Portal gov.pl

Nasza szkoła bierze udział w programie – Laboratoria Przyszłości – to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją tego programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Celem inicjatywy jest wsparcie szkoły w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w kwocie 30 000 zł w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości” - na zakupu nowoczesnego wyposażenia do pracowni szkolnej, rozwijającego u uczniów kompetencje przyszłości  #LaboratoriaPrzyszłości . Z pozyskanych środków zakupiono sprzęt:

• drukarkę 3D;
      • filament; czyli tworzywo kompatybilne z zakupioną drukarką 3D;
      • laptop do drukarki;
      • aparat fotograficzny
      • stację lutowniczą
      • mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami;
      • szafkę z pojemnikami na drukarkę 3D
      • mikrofon kierunkowy
      • edukacyjny zestaw z robotem
      • tablicę ścieralną
      • stół warsztatowy
      • szafę pancerną
      • Lego Educiaton Spike
      • krzesła
      • stoliki
      • akumaltorowa wiertarko-wkrętarka

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwolą uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki ale i  w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych.

Laboratoria Przyszłości III – Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika