• Dzień otwarty szkoły.

   

  W dniu 29 marca 2017 r. w godzinach 1330 – 1500 w naszej szkole odbędzie się   

                                                          DZIEŃ OTWARTY.

  Serdecznie zapraszamy wszystkie Rodziców.

 • Terminy postępowania rekrutacyjnego do oddziału przedszkolnego w roku szkolny 2016/2017

   Harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do oddziałów przedszkolnych funkcjonujących przy szkołach podstawowych w roku szkolnym 2016/2017 prowadzonych przez Gminę Chorzele.

    Harmonogram czynności: załącznik do pobrania.

 • Terminy postępowania rekrutacyjnego do klas pierwszych w roku szkolnym 2016/2017

  Harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do klas pierwszych szkół podstawowych w roku szkolnym 2016/2017 prowadzonych przez Gminę Chorzele.

  Harmonogram czynności - załącznik do pobrania.

 • Szkolna Liga Matematyczna

  W październiku rusza Szkolna Liga Matematyczna adresowana do uczniów klas IV-VI .

     Więcej informacji tutaj. Znalezione obrazy dla zapytania kliparty matematyczne

 • Gratulacje

 • STOP! Wypalaniu traw na Mazowszu.

  Co wiosnę ma miejsce powtarzający się scenariusz. Rolnik wypala trawę na łące, myśląc, że panuje nad ogniem. W mgnieniu oka ogień rozprzestrzenia się i pożar gotowy. Niezbędne jest wezwanie straży pożarnej i okiełznanie pożaru. Pomimo wielu apeli i dowodów świadczących o szkodliwości wypalania traw, działanie to jest nadal bardzo popularne na polskiej wsi. Wbrew wpojonym mitom, popiół z traw nie użyźnia gleby, a jedynie niszczy łąkowy ekosystem.

  Kary za wypalanie traw

  Rolnik wypalający trawy jest narażony na szereg kar związanych ze swoim postępowaniem. Oprócz kar jakie może nałożyć policja czy prokuratura, karę może nałożyć Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

  Kary za wypalanie traw ustanawia wiele aktów prawnych. Wypalanie traw jest zabronione na podstawie kodeksu wykroczeń, który przewiduje za to karę grzywny w wysokości nawet do 5000 zł.

  Z kodeksu karnego wynika, że wypalanie traw, które skończy się pożarem okolicznych zabudowań, który zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. Sprowadzanie bezpośredniego niebezpieczeństwa wskazanych zdarzeń jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

  Zobacz: Odpowiedzialność za wywołanie pożaru

 • PLAC ZABAW

            I my też mamy...

      W marcu 2015 r. został oficjalnie oddany do użytku plac zabaw przy Publicznej Szkole Podstawowej w Pościeniu Wsi.  Cieszymy się, że nasi uczniowie będą mieli doskonałe miejsce do zabaw w czasie zajęć ruchowych               w szkole oraz po lekcjach. Plac zabaw będzie miejscem rekreacji i wypoczynku nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale i wszystkich dorosłych mieszkańców wsi.

              W skład wyposażenia wchodzą:

  - huśtawka podwójna,

  - zestaw zabawowy - domek

  - huśtawka ważka na sprężynie,

  - karuzela Filip

  - sprężynowiec koniczynka,

  - sprężynowiec skuter,

  - tablica regulaminowa,

  - ławka i kosz na śmieci,

  - stół do tenisa stołowego.

               Cały koszt placu wyniósł około 60 000 zł. Powstał on dzięki                       Pani Beacie Szczepankowskiej Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele                       oraz Radnym Rady Miejskiej w Chorzelach.

               Plac zabaw to nie tylko miejsce odpoczynku, ale podnosi także estetykę wsi. Zachęcamy do korzystania z placu zabaw, ale pamiętajmy też aby                   o niego dbać i prawidłowo użytkować.

  Dbajmy o to, co ktoś nam podarował!

  Zapraszamy do galerii zdjęć  

 • METODY PRACY Z DZIECKIEM Z TRUDNOŚCIAMI W UCZENIU SIĘ

  30.05.2014

                         

                                                                                                                  WSKAZÓWKI DLA RODZICÓW:

   

  Rodzicu, podczas pracy z dzieckiem w domu pamiętaj o przestrzeganiu następujących reguł:

  1. W ramach ćwiczeń domowych bardzo ważna jest systematyczność.
  2. Lepsze i szybsze efekty osiąga się, gdy ćwiczenia domowe prowadzone są codziennie przez 15-20 minut, aniżeli raz czy dwa razy w tygodniu po godzinie.
  3. Ćwiczenia powinny przebiegać w atmosferze spokoju i zrozumienia trudności dziecka. Pośpiech i nerwowość utrudniają przyswajanie materiału. Dziecko należy chwalić nawet za minimalne osiągnięcia, co znacznie mobilizuje do wysiłku.
  4. Należy unikać zdenerwowania, napięcia i wyśmiewania problemów dziecka.
  5. Nie powinno się przeciążać dziecka czytaniem i przepisywaniem, lecz dostosowywać ćwiczenia do jego możliwości fizycznych (im młodsze dziecko, tym krócej może skupić uwagę, potrzebuje więcej przerw wypełnionych zabawą).
  6. Należy unikać wyręczania dziecka w jego pracach, konieczne jest zachęcanie do ich samodzielnego wykonywania i pokazywanie, że doceniamy jego wysiłek.
  7. Nie należy karać lub straszyć dziecka nauką, może to bowiem doprowadzić do powstania u niego lęków i negatywnej postawy wobec szkoły.
  8. Należy chwalić i nagradzać dziecko nawet za drobne, fragmentaryczne osiągnięcia reagując w momencie kiedy się pojawiają. Dajemy mu wówczas do zrozumienia, że doceniamy jego wysiłki.
  9. Należy dbać, by dziecko wykonywało dokładnie i poprawnie wszystkie polecenia.
  10. Nie należy traktować dziecka jak chorego, kalekiego, niezdolnego, złego lub leniwego.
  11. Bądź życzliwym, pogodnym i cierpliwym przewodnikiem i towarzyszem swego dziecka w jego kłopotach szkolnych.
  12. Chwal i nagradzaj dziecko nie tyle za efekty jego pracy, ile za włożony w nią wysiłek.
  13. Bądź w stałym kontakcie z nauczycielem.

   

  Rodzicu, podczas pracy z dzieckiem jak najczęściej mów:

  1. „Miło widzieć jak pracujesz” (zwłaszcza w początkach pracy z dzieckiem ważne jest, by często i regularnie chwalić je za samo podejmowanie wysiłku);
  2. „Jestem z Ciebie dumny, brawo”;
  3. „Świetnie sobie z tym poradziłeś” (nieważne, że inne dzieci lepiej, ważne, że dziecko jak na swoje możliwości wykonało pracę dobrze);
  4. „Podoba mi się Twój pomysł”; „Cieszą mnie Twoje postępy” (bardzo ważne jest uświadomienie dziecku, że robi postępy, ma widoczne osiągnięcia);
  5. „Cieszy mnie Twoja wytrwałość” (nawet jeśli postępów jeszcze nie widać);
  6. „Masz prawo do błędów, popraw je” (korygujemy błędną pracę dziecka, dając mu jednocześnie do zrozumienia, że nie oceniamy negatywnie jego osoby);
  7. „Małymi kroczkami dojdziesz do celu”;
  8. „Jestem zawsze z Tobą, możesz liczyć na moją pomoc” (dajemy dziecku do zrozumienia, że nie tylko uczymy je, ale także jesteśmy gotowi pomagać mu w rozwiązywaniu problemów).

   

 • PODZIĘKOWANIE