• Wycieczki - rok szkolny 2016/2017

    •  

     WYCIECZKA DO KRAINY WESTERNU W SARNOWEJ GÓRZE

               We wtorek 20 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego i z klasy II i III uczestniczyły w wycieczce do Krainy Westernu w Sarnowej Górze, której głównym celem był aktywny i radosny wypoczynek w Krainie Westernu – miejscu dla odkrywców spragnionych przygód rodem z dzikiego zachodu.

              Ogromne wrażenie wywarła na uczestnikach wycieczki m. in.: wioska indiańska czy mini zoo.  

              Uczniowie mieli okazję przejechać się ciuchcią, strzelać z łuku i z wiatrówki oraz wcielić się w poszukiwaczy złota wytrwale płucząc je w kopalni.

              Na uczestników wycieczki czekał także „kiełbaskowy posiłek” i napoje, w sklepie – pamiątki westernowe.

              Ogromną radość sprawił uczestnikom wycieczki plac zabaw, karuzela, dmuchana zjeżdżalnia, basen z piłeczkami czy trampolina. Radości nie było końca!

              Pobyt na terenie Krainy Westernu był wielką, wspaniałą przygodą dla uczestników wycieczki. Dzieci uczyły się samodzielności w różnych sytuacjach życiowych oraz przestrzegania zasad bezpieczeństwa.

              Nad bezpieczeństwem uczniów czuwały: P. Małgorzata Bączek, P. Dorota Grabowska i P. Wiesława Waśniewska.

     Znalezione obrazy dla zapytania kraina westernu sarnowa góra 

     Opracowanie: WW

     ..............................................................................................................................................................................................

      

      

     W dniu 13 czerwca 2017 roku uczennica Katarzyna Zawojek wraz z Panią Teresa Niską odbyły wycieczkę do Warszawy. Celem wyjazdu był udział w XIV edycji konkursu ,,SMAK EKOLOGICZNEJ ŻYWNOŚCI" organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie. Po części pisemnej i pysznym obiedzie a w oczekiwaniu na wyniki konkursu, wszyscy uczestnicy wraz z przewodnikami udali się zwiedzać Warszawę, min. Pałac Kultury i Nauki: sale i komnaty drugiego i czwartego piętra, piwnice oraz panoramę miasta z  trzydziestego piętra. Dużą i niezapomnianą atrakcją było przejazd drugą linią metra. Zwiedzanie  dostarczyło wiele emocji i wrażeń.  

                                                                                         T.N

     ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

     8 czerwca 2017 roku 37 uczniów wraz z opiekunami udali się nad Morze Bałtyckie.

     Punkty wycieczki:

     - Zwiedzanie Żuławskiego Parku Historycznego: historia Żuław, dzieje menonitów …;

     - degustacja lodów w lodziarni własnej produkcji;

     - Obserwacja działania mostu zwodzonego;

     -Zajęcia i lekcja muzealna w Muzeum Bursztynu: Bursztynowa Komnata, kolory bursztynu, uwięzione w bursztynie owady, quiz, nagrody, konkurs..;

     - zakup kartek pocztowych, wypisanie treści pozdrowień oraz adresu, wysłanie kartek w Urzędzie Pocztowym;

     -Zwiedzanie pięknego gotyckiego kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa zbudowanego w latach 1681-1683 w nim podwieszony statek do stropu, zabytkowe organy

     -Plaża Stegna- spotkanie z morzem: spacery, leżakowanie, zbieranie muszelek, piaskowe zabawy, mecze piłki plażowej, ,,Morska niespodzianka Bałtyku”

     - Mc Dodalds

     Kierownik wycieczki: ks. Paweł Brzostek i p. Teresa Niska

     Opiekunowie: T. Niska, M. Bączek, M. Kuklińska,D. Grabowska

     Serdeczne podziękowania dla organizatorów wyjazdu, w szczególności dla sponsora przejazdu ks. Stanisława Dziękiewicza,  pani dyrektor Grażynie Tymińskiej, ks. Pawłowi Brzostkowi.

                                                                                                    T.N.

                                                                                             Zdjęcia :)

     ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

     I DZIEŃ WIOSNY NA KURPIACH

           W dniu 21 III 2017 roku uczniowie kl IV-VI  Publicznej Szkoły Podstawowej w Pościeniu Wsi udali się do stolicy Kurpii.

         Pierwszym punktem było zwiedzanie skansenu w Kadzidle- zagrody Kurpiowskiej oraz spotkanie z  kurpianką ubraną w strój kurpiowski, która z wielką pasją i zaangażowaniem uczyła nas wycinania gwiazd.  Zajęcia artystyczne zakończyły się degustacją ciasta regionalnego oraz  herbata.

      

     Zagroda Kurpiowska w Kadzidle to tradycyjne budownictwo drewniane z Puszczy Knyszyńskiej, w jej skład wchodzą budynki z końca XIX i początku XX wieku. Zwiedzającym skansen mogą zobaczyć: chaty kurpiowskie, spichlerz, stodoła szerokofrontowa z wozownią, kapliczka przydrożna z figurą św. Jana Nepomucena, studnia z żurawiem, maneż - pomieszczenie do młocki kieratowej, kierat, ule, wozy, bryczki, sanie, sieczkarnie, młocarnie, żarna, krosna, sprzęty gospodarcze. Większość pomieszczeń w prezentowanych budynkach została wyposażona zgodnie z okresem z jakiego pochodzą. Zagroda usytuowana jest na powierzchni około 1,5 hektara, częściowo pokrytej lasem. W zagrodzie odbywa się wiele imprez kulturalnych, spotkania z twórcami ludowymi którzy prezentują sztukę wykonania pisanek, palm wielkanocnych czy wycinanek kurpiowskich.

      

          Następnie wycieczka udała się do Ostrołęki do Figlarium. Dwie godziny zabawy i rekreacji sprawiły dzieciom wiele radości. Głodni i zmęczeni wróciliśmy do Myszyńca. W pizzerii czekała na nas pyszna i ogromna pizza z mnóstwem warzyw. Zakończeniem wycieczki była uczta dla duszy, zwiedzanie Bazyliki Mniejszej w Myszyńcu oraz modlitwa w ciszy i skupieniu.

                       Nad bezpieczeństwem uczniów czuwali:

     p. Teresa Niska, p. Monika Kuklińska, ks. Paweł Brzostek. Album fotgraficzny

                                                                                                                       T.N.

     ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

     WYCIECZKA DO OLSZTYNA

     W dniu 15 grudnia uczniowie klas IV- VI odbyli wycieczkę do Olsztyna.

     Punkty wycieczki:

     - PLANETARIUM zwiedzanie; seans ,,NASZ WSZECHŚWIAT”;

     - PARK TRAMPOLIN JUMP STREET - zajęcia gimnastyczne;

     - Mc Donalds w Galerii Warmińskiej,

     - Film w Multikinie ,,Niesamowite zwierzęta”

     Wycieczkę zorganizowała p. Teresa Niska, opiekę nad uczniami sprawował ks. Paweł Brzostek i p. Teresa Niska

                                                                                                                                 Zdjęcia:)

                                                                                                                                         T.N.

     ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

     Mikołajki w Chorzelach

     W dniu 13 grudnia 19 uczniów naszej szkoły pojechało na Gminne Mikołajki organizowane przez Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele Panią Beatę Szczepankowską.

     Dzieciom dostarczono mnóstwo atrakcji:

     - przedstawienie świąteczno - mikołajkowe ,,Co się stało z Mikołajem?";

     - Mikołajkowy tort;

     -Wspólne zabawy;

     -Prezenty.

     Dzieci spędziły czas w miłej i świątecznej atmosferze. Dziękujemy Pani Burmistrz Beacie Szczepankowskiej za cudowne chwile .

     Opiekę sprawowała p. Teresa Niska                                                             Zdjęcia: )

                                                                                                      T.N.

     ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

     PIELGRZYMOWANIE DO ROSTKOWA

     W dniu 17 września 2016 roku wzięliśmy udział w  XXXIV Pieszej Pielgrzymce do Rostkowa. Hasło tegorocznej pielgrzymki ,,M jak Miłosierdzie".

     Wyruszyliśmy o 8.45, w Przasnyszu w oczekiwaniu na  wymarsz zawiązaliśmy wspólnotę modlitewną wspólnie ze Szkołą Podstawową w Chorzelach, Parafią Duczymin oraz innymi pielgrzymami, których było około 5,5 tysiąca. W czasie pielgrzymowania były śpiewy, modlitwy i zabawy prowadzone przez księdza Pawła Brzostka oraz księdza Marka Pszczółkowskiego.
     Po dotarciu do Rostkowa zwiedziliśmy Sanktuarium Św. Stanisława Kostki oraz wzięliśmy udział we mszy świętej, której przewodniczył biskup Roman Marcinkowski. Po Eucharystii udaliśmy się do źródełka, zakupiliśmy pamiątki oraz udaliśmy się w drogę powrotną.

     Podziękowania kierujemy w stronę organizatora pielgrzymki  księdza Pawła Brzostka za wzorową organizację oraz duchowe przeżycia.

     Opiekunem dzieci ze szkoły w Pościeniu była p. Teresa Niska

                                                                                                                       T.N.

                 

     ....................................................................................................................................................................................................

     Wizyta przedszkolaków

     w Ochotniczej Straży Pożarnej w Pruskołęce

      

          14 września dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pruskołęce. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwały P. Elżbieta Murzyn i P. Wiesława Waśniewska.

          Po przybyciu na miejsce, dzieci serdecznie przywitali Panowie Strażacy z Panem Prezesem Piotrem Więckiem na czele, którzy chętnie oprowadzili i zapoznali małych podopiecznych ze swoją pracą – bardzo niebezpieczną i odpowiedzialną.

          Dużo radości sprawił dzieciom pokaz umundurowania oraz narzędzi i urządzeń wykorzystywanych w pracy strażaków. Przedszkolaki miały możliwość m. in.: przymierzenia prawdziwych hełmów i odzieży strażackiej, wysłuchania syreny alarmowej czy dokładnego obejrzenia samochodu strażackiego. Jednak największą atrakcją był pokaz gaszenia pożaru z aktywnym udziałem dzieci.

          Przypieczętowaniem wyjścia do Pruskołęki było wspólne ze strażakami pieczenie kiełbasek na ognisku na tle wspaniałej scenerii tamtejszej okolicy.

          Nie obyło się też bez deseru: lodów oraz cukierków i picia ufundowanych przez strażaków.

          Dzięki wizycie w OSP w Pruskołęce, dzieci z oddziału przedszkolnego dowiedziały się, na czym polega praca strażaka, jak zachować się w czasie pożaru oraz jakim sprzętem w swojej pracy posługują się strażacy.

          Celem wycieczki bowiem było poznanie pracy strażaków, kształtowanie świadomości znaczenia i charakteru ich pracy, zapoznanie się z wyposażeniem wozów oraz kształtowanie właściwych zasad zachowania w miejscach publicznych. Dzieci mogły również doskonalić, pogłębiać, zdobywać nową wiedzę o otaczającym nas świecie.

          Na zakończenie wizyty, przedszkolaki podziękowały i podarowały strażakom pamiątkowy dyplom. Wracając, opowiadały z zachwytem swoje „strażackie przeżycia”.Znalezione obrazy dla zapytania straż pożarna kolorowanka