• Wycieczki - rok szkolny 2015/2016

    •  

     RAJ ROWEROWY PO NASZEJ MAŁEJ OJCZYŹNIE

     W ostatnim dniu nauki szkolej klasa IV i V wraz ze swoim wychowawcą p. Teresą Niską i opiekunem ks. Pawłem Brzostkiem odbyli rajd rowerowy po naszej Małej Ojczyźnie. Pierwszym punktem rajdu było zwiedzanie kościoła w Olszewce, następnie zjedliśmy lody i udaliśmy się do Gospodarstwa Rolnego Państwa Agnieszki i Mirosława Zawojek. Gospodarze przyjęli nas po królewsku. Córki Państwa Zawojek Sylwia i Karolina  przygotowały i grillowały pyszne przekąski. Następnie wszyscy zwiedzaliśmy gospodarstwo i był czas na relaks, chłopcy grali w piłkę a dziewczynki leżakowały. Na zakończenie gospodarze poczęstowali pysznym ciastem upieczonym przez Karolinę, colą, batonami i chipsami. Z pełnymi brzuszkami i wypoczęci wróciliśmy do szkoły. Gospodarze zaprosili nas na przyszły rok. Z ogromną przyjemnością skorzystamy:) 

              Składamy serdeczne podziękowania dla Państwa Zawojek i ich córek:)

                                                                                T. NISKA

     ...............................................................................................................................................................................

     W dniu 14 czerwca 2016 roku uczeń Jakub Danelski wraz z Panią Teresa Niską odbyli wycieczkę do Warszawy. Celem wyjazdu był udział w XIII edycji konkursu ,,SMAK EKOLOGICZNEJ ŻYWNOŚCI" organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie. Po części pisemnej i pysznym obiedzie a w oczekiwaniu na wyniki konkursu, wszyscy uczestnicy udali sie na relaks do ZOO. Spacer dostaryczł wiele emocji i wrażeń.    

                                                       T.N.

      

     ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

     W dniu 9 czerwca odbyła się wycieczka na Mazury

     dla klas I- VI.

     W wycieczce wzięło udział 42 uczniów.

     - zwiedzanie Bazyliki Mniejszej w Myszyńcu;

     - Nadleśnictwo Spychowo,  ścieżka dydaktyczna, Muzeum Lasu, ognisko z kiełbaskami- lekcja z leśnikiem;

     - Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie- prelekcja z pracownikiem parku;

     - Zwiedzanie Mikołajek; rejs statkiem po Jeziorach Mazurskich w obrębie Mazurskiego Parku Krajobrazowego ( J. Mikołajskim, J. Śniardwy); oglądanie fauny i flory parku.

     Opiekę na wycieczce sprawowali nauczyciele: p. Teresa Niska, p. Jaonna Nikiel- Pogorzelska, p. Dorota Grabowska, p. Maria Królicka. Nad całością wyprawy czuwał kierownik wycieczki ks. Paweł Brzostek i p. Teresa Niska                                                              

                                                                        T.N

     ,,W poszukiwaniu św. Mikołaja”

          W dniu 10 grudnia 2015 r Publiczna Szkoła Podstawowa w Pościeniu Wsi zorganizowała wycieczkę autokarową na Mazury.  Pierwszym punktem wyprawy było zwiedzanie Maryjnego Sanktuarium Północy- Święta Lipka oraz wysłuchanie  koncertu organowego, którego dzieci obejrzały  z niezwykłą fascynacją. Ave Maria i polonez a- moll Michała Kleofasa Ogińskiego wywołały w słuchających głębokie emocje.

       Następnie wycieczka przejechała do  Gierłoży w celu zwiedzania bunkrów  ,,Wilczy Szaniec”.  Przewodniczka z ogromną pasją przekazała uczniom historię tego miejsca związaną z II Wojną Światową. Sił dzieciom dodał pyszny obiad w Restauracji ,,Wilcze Gniazdo”.

         Zajęcia z Elfami i Mikołajem, wykonanie ozdób choinkowych w gipsie i innych prac artystycznych w Mazurolandii przeniosły uczniów i opiekunów w świat fantazji. Park Miniatur przedstawiony w plenerze rozbudził wyobraźnię zwiedzających dotyczącą zabytków Warmii i Mazur.  Poligon i militaria dostarczyły uczniom wiedzy na temat uzbrojenia armii.

        Najbardziej oczekiwanym punktem programu były zajęcia edukacyjne w fabryce ozdób szklanych w Kętrzynie.  Obserwacja produkcji bombek dmuchanych ustami i ręcznie malowanych o różnych zadziwiających kształtach pozwoliła za chwilę własnoręcznie wyczarować kolorowe, błyszczące i bajkowe bombki. Artystyczne rękodzieła pochłonęły bez reszty uczniów i opiekunów. Nawet Pani Dyrektor z niezwykłą cierpliwością stworzyła niezwykłego łabędzia- bombkę.  Swoje arcydzieła wszyscy zabrali do domu. Dopełnieniem wizyty w ,,bombkarni” było podziwianie ogromnej ilości pięknie wyeksponowanych ozdób bożonarodzeniowych. Suknia Elzy wykonana z bombek zaparła dech w piersiach. 160- letnia tradycja dmuchania bombek  uwieczniona w archiwum wywarła na wszystkich niesamowite wrażenie.  Pisanie listów do św. Mikołaja i spotkanie z nim było uwieńczeniem cudownej wyprawy.

        Za wzorową opiekę na wycieczce opiekunom: P. Małgorzacie  Bączek, P. Teresie Niskiej i ks. Pawłowi Brzostkowi dziękuje Dyrektor Szkoły i organizator wycieczki  Grażyna Tymińska.  

                                                                         T.NISKA