• WYCIECZKI ROK SZKOLNY 2019/2020

    •  

     06 marca 2020r z inicjatywy chłopców klasy VI został zorganizowany wyjazd do Olsztyna, aby wspólnie z uczniami z klasy V i VII aktywnie świętować Dzień Kobiet.

      

     Świętowanie zaczęliśmy w Parku Trampolin 7 Jump Street od wspanialej zabwy pod czujnym okiem instruktora. Zabawa była wspaniała.

     Następnie udaliśmy się do Galerii Warmińskiej na obiad. Po cudownej aktywności na trampolinach jedzenie smakowało bardziej niż zwykle. Z nową energią ruszyliśmy na spacer po galerii. Dziewczynkom nawet udało sie zrobić ulubione zakupki.

      

     Kolejny i ostatni punkt naszego wypadu to wspólne obejrzenie filmu pt. "Zew krwi" w Multikinie". Wszyscy wrócili z wycieczki w cudownych, radosnych nastrojach.

      

     Wycieczkę zorganizowała p. Małgorzata Bączek a opiekunami były panie Elżbieta Murzyn i Maria Królicka.

      

     ...................................................................................................................................................

      

      

        3 grudnia 2019r. uczniowie klas V,VII,VIII wraz ze swoimi wychowawcami  wyjechali na wycieczkę ,,Mikołajkową”  do Olsztyna.  

         Na początek dnia udaliśmy  się do X Areny Clubu LASER TAG - odmiana paintballu. Następnie w Galerii Warmińskiej zjedliśmy obiad oraz dokonaliśmy drobnych zakupów.

      Po spacerku w Galerii Warmińskiej  obejrzeliśmy w Multikinie film  ,,Legiony”- porywającą opowieść o legionowym pokoleniu lat 1914-1916, które wywalczyło Polsce Niepodległość. Opowieść o młodych ludziach, którzy nie wahali się, by rzucić się w wir walki o odzyskanie państwowości, ale także o tych, którzy dopiero zrozumieli, że tylko w wolnej Polsce zrealizują swoje marzenia.

        W wieczornych godzinach wróciliśmy do domów.

      

                                                                                                                                                                     Opracowała: JNP

      


     ,,Kosmiczna wycieczka do Olsztyna dla klas I-III

     Dlaczego świeci Słońce i do czego można je wykorzystać? Jak zmieniają się pory dnia i roku? Co dzieje się na niebie?
          Na te i inne nurtujące najmłodszych pytania pojechaliśmy 14 listopada do Olsztyna na                ,, kosmiczną wycieczkę” .

     Pokaz w Planetarium Astronomicznym pt. „Ziemia, Księżyc i Słońce” w prosty i zabawny sposób przedstawił   najbardziej podstawowe zjawiska astronomiczne, które można zaobserwować codziennie.  Seans ukazał, w jaki sposób Słońce i Księżyc determinują rytm życia na Ziemi i jaką rolę pełnią w naszym życiu.
     Dowiedzieliśmy się ponadto jak powstał kalendarz i jak przebiegała historia kosmicznych podróży i lądowania na Srebrnym Globie. Śmieszny kojot swoimi opowieściami nas zabawiał.

         Po seansie udaliśmy się pieszo na Starówkę, po drodze uważnie przechodząc przez przejścia dwuetapowe oraz w sąsiedztwie tramwajów i ruchu ulicznego. 

        Na Starówce przygrywał nam pan na instrumencie katarynka, słuchaliśmy melodii i próbowaliśmy odgadywać tak, jak w programie ,,Jaka to melodia?”

      Następnie dotykaliśmy makiety Olsztyna dla niewidomych.

      Pomnik Mikołaja Kopernika to miejsce, gdzie nas nie mogło zabraknąć. Wszyscy siadaliśmy na kolana wybitnego astronoma i głaskaliśmy go po głowie oraz nosie (na szczęście!). Spacer po zamku i opowieści o miejscu w którym przebywał i pracowałMikołaj Kopernik zapadły uczniom w pamięci. Nawet daty zostały zapamiętane! 

        Pobyt w restauracji ,,Ceska Hospoda” to dla dzieciaków wspaniałe chwile, poznały bajkowego Krecika, którego mogły narysować i wygrać konkurs ( każdy otrzymał słodkiego krecika). Gorący obiad ,,cypiskowe kurczaczki” dodały sił i energii do dalszego podróżowania po Olsztynie.

       Po długim spacerze dotarliśmy do Kina na film ,,Mój przyjaciel Ufik”. Poznaliśmy  małego chłopca Willego, który przez przypadek trafił na niezwykłą planetę, na której poznał Ufika - niesfornego psotnika, z którym połączyła go wielka przyjaźń i fantastyczna przygoda. Pobyt w kosmosie bez rodziców nie stanowił dla Willego problemu, gdyż miał cudownych przyjaciół Ufika i Zioma.

       Zmęczeni ale pełni wrażeń i uśmiechów na twarzy oraz ze śpiewem  wróciliśmy do domku.

     ,,Kosmiczną wycieczkę dla klas I-III”  zorganizowała p. Teresa Niska a opiekę sprawowały p. Dorota Grabowska i p. Magdalena Szlaga.

                                                            Opracowanie: Teresa Niska

      ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

      

     28 października uczniowie klas III-VIII uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Pierwszym punktem zwiedzania był  Senat i Sejm RP przy ulicy Wiejskiej . Uczestnicy zobaczyli budynki Sejmu i Senatu, usłyszeli historię parlamentu, jak funkcjonuje współczesny parlament i jak powstaje ustawa, zapoznali się z pracą, obowiązkami i prawami parlamentarzystów. Na korytarzu spotkaliśmy kilku znanych polityków których widzieliśmy tylko w telewizji. Każdy uczestnik otrzymał materiały edukacyjne z wizyty w Sejmie.  Następnie udaliśmy się na obiad. O godzinie 14.00 byliśmy z wizytą  przy ulicy Woronicza 17 czyli w TVP. W trakcie wycieczki po budynku telewizji polskiej zobaczyliśmy jak wygląda praca dziennikarzy, aktorów, reżyserów, techników. Zobaczyliśmy również jak przygotowywane są programy i seriale , które na co dzień można oglądać na antenie TVP1 , TVP2, TVP Kultura i wielu innych. Obejrzeliśmy studia telewizyjne, green room. Mogliśmy gościć w studio telewizyjnym ,, Pytanie na śniadanie” gdzie zasiedliśmy na kanapach. Pan przewodnik każdemu uczestnikowi dał po małym upominku w postaci smyczy z logo TVP.

     Opracowała: JNP


             9 października 2019 roku uczniowie klasy I i II wraz z wychowawcą klasy I p. Teresą Niską udali się do Nadleśnictwa Parciaki w Budziskach, żeby poznać pracę leśnika a szczególnie rozwój drzew od nasionka do wyrębu.

        Każdego roku 10 października obchodzony jest DZIEŃ DRZEWA i dlatego przybliżyliśmy i rozszerzyliśmy wiedzę o drzewach i lesie. Pani leśnik Hanna Kępczyńska opowiedziała dzieciakom ciekawostki oraz włączała do aktywnego uczestnictwa. Obejrzeliśmy ,,Przygody dzika Ryjo", który wywarł na nas ogromne wrażenie. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem włączyli się w zajęcia. Uwieńczeniem długiego spaceru i zwiedzania muzeum były zabawy na świeżym powietrzu połączone z grillowaniem.

       Pełni wrażeń  wróciliśmy do szkoły:)

                                                                                                                                           T.N.