• Wycieczki rok szkolny - 2017/2018

        •                              ,,RAJD ROWEROWY”

          W dniu 21 czerwca tuż, tuż przed zakończeniem roku szkolnego wybraliśmy się rowerami po najbliższej okolicy oraz do sąsiedniej parafii. Wyruszyliśmy o godzinie 9.00 i po przejechaniu dwóch kilometrów odwiedziliśmy sklep w celu dokonania zakupów: napoje i oczywiście lodyyyyy. Były pyszne. Następnie dojechaliśmy do Olszewki… ale po drodze oglądaliśmy łąki, lasy, pola i rozpoznawaliśmy gatunki roślin. W Olszewce czekał na nas proboszcz tutejszej parafii ks. Szymon Pieńkowski, który ugościł nas po królewsku. Zrobiliśmy ognisko i jedliśmy pyszne kiełbaski oraz zimne napoje. Następnie ks. Szymon zaprosił nas na seans filmowy 3D ,,JUMANGI”. Film tak nas wciągnął, że nie mogliśmy oderwać wzroku. Po filmie wsiedliśmy na rowery i wyruszyliśmy w podróż powrotną ale po drodze odwiedziliśmy Państwa Mirosława i Agnieszkę Zawojek, którzy nas zaprosili i oczywiście ugościli: zimne napoje, lody i słodycze... Porozmawialiśmy o pracy w gospodarstwie i wróciliśmy do szkoły. Ostatnia lekcja w terenie była bardzo owocna. Nie możemy doczekać się, kiedy po wakacjach wyruszymy na wycieczki. Ale gdzie? J Zbieramy pomysły …

          Pani Teresa Niska zorganizowała rajd przy pomocy ks. Roberta Wołosika, któremu serdecznie dziękujemy.

                                                                                                                            TN

          ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

          ZAJĘCIA W TERENIE

           

          20 czerwca najmłodsze dzieci z wychowawczyniami: P. Dorotą Grabowską, P. Magdalena Szlaga i P. wiesławą Waśniewską wybrały się na pieszą wędrówkę po najbliższej okolicy. Dzieci podziwiały przepiękne krajobrazy na terenie Pościenia Wsi, słuchały szumu drzew, śpiewu ptaków.

           

          Uczniowie ochłodzili się lodami oraz zrobili sobie piknik na przepięknej polanie w Pościeniu.

          Były to wspaniałe zajęcia w terenie – przyjemne wśród letniego powiewu wiatru.

          Dzieci uświadomiły sobie, iż mieszkają w pięknej miejscowości oraz na uroczych terenach przyrodniczych.

          Opracowanie: WW

          ........................................................................................................................................................................................

           

          UWAGA! WYCIECZKA!

           

          W poniedziałek 18 czerwca najmłodsze dzieci  odwiedziły Szczytno oraz Port Lotniczy Olsztyn- Mazury w Szymanach.

           

          Głównym celem wyjazdu  było poznanie miasta Szczytna z jego atrakcjami oraz  zwiedzanie Portu Lotniczego Olsztyn – Mazury, od którego dzieci rozpoczęły swoją wycieczkę.

           

          Swoją „przygodę” na lotnisku uczestnicy wycieczki rozpoczęli od spaceru po terminalu, następnie obserwowały przylot i odlot dużego samolotu z Dortmundu ze wszystkimi czynnościami przygotowawczymi do przyjęcia i równocześnie odprawy samolotu. Dzieci miały także okazję obserwować przyloty innych mniejszych samolotów, a same wcieliły się w role prawdziwych pasażerów i odbyły kontrolę bezpieczeństwa, czyli odprawę przed odlotem. Odprawa ta doprowadziła uczniów do autobusu, którym pojechały do Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej w celu poznania Pantery – wspaniałego wozu strażackiego oraz spotkania z sokolnikiem i jego ptakami „pilnującymi porządku na lotnisku.

           

          Po tak fascynującej przygodzie na lotnisku uczestnicy wycieczki pojechali do Szczytna, aby poznać Plac Juranda, centrum Szczytna, pospacerować nad brzegiem jeziora, nacieszyć oczy pięknymi widokami, po czym zrelaksować się podczas zabaw na placu zabaw nad jeziorem i w Sali Zabaw „Koala”. Nie obyło się także bez posiłku. Dzieci zjadły pyszny obiad przygotowany w „Stołówce Mazurskiej”.

           

          Wycieczkę do Szyman i do Szczytna zorganizowała P. Wiesława Waśniewska. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwały także: P. Elżbieta Murzyn, P. Dorota Grabowska i P. Magdalena Szlaga.

          Na długo pozostanie ona w pamięci uczestnikom.

          Opracowanie: WW

          ........................................................................................................................................................................................

           

          Cudze chwalicie, swego nie znacie…

          ,,ZIELONA LEKCJA PRZYRODY „

          12 czerwca 2018 roku klasa IV i VII wyruszyła w Góry Dębowe oraz inne urocze miejsca północnego Mazowsza oraz południowych Mazur.

          Pierwszym punktem było zwiedzanie żwirowni w Żachach(czynnej i zrekultywowanej) i nieczynnej cegielni w Niskich Wielkich w celu rozpoznania skał litych i luźnych oraz sposoby ich wydobywania.

          Następnie oglądano głaz narzutowy w Duczyminie jako pozostałości po lodowcu. Niesamowitą atrakcją było wspinanie się na ten pomnik przyrody i podziwianie pięknych widoków. Dziewięcioro uczniów potrzeba było, aby objąć głaz. Ogromny!!!

           Wejście na najwyższy punkt woj. mazowieckiego ,,Góry Dębowe”, podziwianie widoków, rozpoznawanie drzew, krzewów oraz roślin tam występujących, fotografowanie krajobrazu to kolejny punkt zwiedzania.

          Smak poziomek i jagódek- bezcenny:) 

          Wiele atrakcji czekało na uczestników nad brzegiem Jeziora Zawady. Obserwacja fauny i flory tam występującej, pieczenie kiełbasek (Pani Ela i ks. Robert upiekli pyszne kiełbaski), gry i zabawy, mecz piłki plażowej oraz spacer po plaży na boso to niezapomniane przeżycia.

          Ostatnim punktem było odnalezienie źródełka w Ździwóju Starym i obserwacja górnego biegu rzeki, określenie rodzaju skały z której wypływa. Uczestnicy z ogromnym apetytem próbowali źródlanej, zimnej i czystej jak kryształ wody. Z mnóstwem wrażeń i atrakcji wycieczka wróciła do szkołyJ

           

          Zieloną lekcję przyrodę i uroki Naszej Małej Ojczyzny zorganizowała i pokazała p. Teresa Niska. Pomocą służyła zgrana ekipa: p. Elżbieta Murzyn i ks. Robert Wołosik, którym serdecznie dziękujemy.

           

          Nie trzeba jechać w góry aby zobaczyć piękną skałę, źródło,

          ani daleko, żeby oglądać i wypoczywać nad jeziorem.

                                                     Te zakątki są na wyciągnięcie ręki J  

                                                                                                                TN

          ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

           

          ,,POZNAJEMY GMINĘ CHORZELE - MAŁĄ OJCZYZNĘ”

                   W poniedziałek 28 maja najmłodsze dzieci z naszej szkoły odwiedziły Chorzele.

           

          Głównym celem wyjazdu  było poznanie miasta Chorzele – „Małej Ojczyzny” . Dzieci odwiedziły najważniejsze instytucje znajdujące się na terenie Chorzel, co przyczyniło się do wzbogacenia informacji o najbliższej okolicy.

           

          Uczestnicy wycieczki odwiedzili: Komisariat Policji, Ochotniczą Straż Pożarną, Ośrodek Upowszechniania Kultury, Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną.

          Najważniejszym punktem wycieczki było spotkanie z P. Beatą Szczepankowską – Burmistrzem Miasta i Gminy Chorzele oraz zwiedzanie Urzędu Miasta i Gminy w Chorzelach.

           

          Uczniowie i nauczyciele, we wszystkich instytucjach , w których byli,  spotkali się z niezwykłą życzliwością i gościnnością. Na dzieci w każdym miejscu czekały interesujące zajęcia - ogrom wiedzy o pracy policjanta, strażaka, bibliotekarki czy urzędników  państwowych, a także różne upominki.

          Pani Burmistrz Beata Szczepankowska również poświęciła „malusińskim” jakże drogocenny swój czas, aby spotkać się z naszymi uczniami, opowiedzieć im o najważniejszych rzeczach dotyczących Gminy Chorzele – „Małej Ojczyzny”, wyjaśnić na czym polega praca burmistrza, jakie podejmuje decyzje, jakimi sprawami się zajmuje oraz osobiście oprowadzić po Urzędzie Miasta i Gminy Chorzele i zapoznać z pracą urzędników.

          Uczniowie mieli niecodzienną okazję zasiąść w sali konferencyjnej na miejscach członków Rady Miejskiej, gdzie zapadają najważniejsze dla gminy decyzje, a także zobaczyć gabinet burmistrza i zasiąść na fotelu Pani Burmistrz Beaty Szczepankowskiej.

           

          Dodatkowe atrakcje, jakie czekały na nasze dzieci to m.in.: spacer ulicami Chorzel, obserwacja sklepów, zabudowy, ruchu drogowego, znaków, ludzi, a także pyszny obiad w „Barze pod Topolami” , zabawy na placu zabaw i oczywiście lody.

           

          Wycieczkę zorganizowała P. Wiesława Waśniewska. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwały także: P. Dorota Grabowska i P. Magdalena Szlaga.

          WW

           

          ........................................................................................................................................................................................

           

                                   ,,ZWIEDZAMY STOLICĘ"

          W dniu 17 maja 2018 roku uczniowie klas III - VII Publicznej Szkoły Podstawowej w Pościeniu Wsi odbyli wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem było  zwiedzanie Lotniska im. Fryderyka Chopina, wjazd windą na taras widokowy lotniska, obserwacja startujących i lądujących samolotów. Następnie wycieczka udała się  do Zespołu Pałacowo – Parkowego Łazienek Królewskich, odbyła się  lekcja muzealna ,,Bogowie Olimpijscy w Pałacu na Wyspie” i zwiedzanie  oraz spacer  do pomnika Chopina.  Uczniowie za zachwytem oglądali  pawie, które zauroczyły  swoim pięknem.  Niespodzianką  była promocja funkcjonariuszy Straży Granicznej, którym przygrywała orkiestra.  

          Następnie odbyło się zwiedzanie Starego Miasta: spacer z pilotem od Kolumny Zygmunta poprzez Pałac Zamkowy i Rynek Starego Miasta do Pomnika Małego Powstańca. Zakupu pamiątek dokonano na alei  warszawskich jarmarków , gdzie można było przyjrzeć się wytworom rzemieślników.  Energii do dalszego zwiedzania stolicy dostarczył obiad w restauracji ,,7 PUB”, po czym wycieczka udała się na Stadion PGE Narodowy. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach z przewodnikiem wyznaczoną trasą ,,Piłkarskie emocje”. Uczestnicy wycieczki  od zaplecza obejrzeli pomieszczenia dla piłkarzy, trenerów, fizjoterapeutów oraz dziennikarzy. Przewodnik opowiadał ciekawe historyjki związane z piłkarzami oraz z trenerami. Oglądanie stadionu z najwyższych trybun 55 – tysięcznego stadionu dostarczyło mnóstwo emocji.

          Warszawskie Targi Książki, które odbywały się na PGE Narodowym wprowadziły w świat nowości wydawniczych. Uczniowie i opiekunowie oglądali oraz dokonali zakupów ciekawych pozycji. Każdy uczestik otrzymał darmową ksiązkę. Ostatnim punktem były lody, frytki i kanapki w Mc Donaldzie.

          Zmęczeni ale z mnóstwem wrażeń uczniowie i opiekunowie w  godzinach wieczornych wrócili do swoich domków.

           

          Wycieczkę zorganizowała p. Teresa Niska, opiekunami byli: p. Joanna Nikiel- Pogorzelska i ks. Robert Wołosik    

                                                                                                    (T.N)

          ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

          8 grudnia 2017r grupa młodszych uczniów pod opieką P. Małgorzaty Bączek była na uroczystości „Mikołajki 2017”. Spotkanie odbyło się w Chorzelach w lokalu „U CICHOSZA”. Zorganizowane zostało z inicjatywy Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele P. Beaty Szczepankowskiej oraz Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych działającej przy Urzędzie Miasta i Gminy Chorzele .

                      Była to wspaniała impreza, która upłynęła w miłej świątecznej atmosferze. Dzieci uczestniczyły w wielu grach i zabawach przygotowanych przez animatorów. Mogły malować i wykonywać ozdoby choinkowe, dekorować świąteczne pierniki, a także robić fantastyczne zdjęcia w FOTO – BUDCE. Podczas drugiej części spotkania zjadły pyszny obiad. Na deser był wspaniały tort i wata cukrowa. Na zakończenie Mikołaje wręczyli uczestnikom wspaniałe, ogromne prezenty.                     To była wspaniała impreza.

                                                                                                                                                           MB

          7 GRUDNIA2017 R  mieliśmy zaszczyt gościć

          u Pani Burmistrz Beaty Szczepankowskiej na Gminnych Mikołajkach.

          Czwarty rok z kolei z inicjatywy Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele oraz Gminnej Komisji Rozwiazywania Problemów Alkoholowych działających przy Gminie Chorzele odbyły się ,,MIKOŁAJKI 2017".

          Program przewidział bogatą ofertę kulturalno - rozrywkową. Na samym początku wystąpił Teatr WitWit ze spektaklem muzycznym pt. ,,Opowieść Wigilijna", która przykuła uwagę wszystkich widzów.  Po czym wszyscy zjedli pyszny obiad oraz tort. Następnie zawitali Mikołajowie oraz Śnieżynka, którzy wręczyli  uczestnikom prezenty. Dodatkami atrakcji była FOTOBUDKA oraz wata cukrowa, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

           

          W świątecznych nastrojach wróciliśmy do domów.

          Opiekunem grupy starszej  była p. Teresa Niska

                                                                                                                       Znalezione obrazy dla zapytania mikołaje                                                                                                                                                                                           TN

          ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

          WYCIECZKA DO OLSZTYNA

                 W dniu 9 listopada 2017 roku odbyła się wycieczka do Olsztyna. Uczestnikami  byli uczniowie klas III- VII: 39 uczniów i 5 nauczycieli. Pierwszym punktem wycieczki było Muzeum Przyrody. Zajęcia muzealne oraz lekcja ,,TROPICIELE” pozwoliły zgłębić wiedzę o zwierzętach Warmii i Mazur, uczniowie mieli okazję zobaczyć zwierzęta  naturalnych rozmiarów oraz ich środowisko życia. Panie prowadzące w ciekawy i interesujący sposób mobilizowały uczniów do aktywnego uczestnictwa. Najlepsi otrzymali nagrody książkowe.

           

               X ARENA to kolejny punkt wycieczki. Uczniowie  poznali   różnorodne gry.  LABIRYNT – LASER TAG to gra, która nauczyła współpracy w grupie oraz zdrowego współzawodnictwa. SYMULATORY, KONSOLE XBOX KINECT, GRY BAROWE, GRY ANALOGOWE pozwoliły przenieść się w inny świat.

           

                  Obiad w CZESKIEJ GOSPODZIE dodał nowych sił do następnych atrakcji. ,,Cypiskowe kurczaczki” i zupa to dania kuchni czeskiej, poprzez które uczniowie poznali smaki,  wystrój i klimat kuchni regionalnej.  

           

                   Po odpoczynku wszyscy udali się na spacer po Starówce  i do Kina Helios. Po zakupieniu dużej ilości pop cornu wszyscy wygodnie obejrzeli  filmu ,, THOR”.

           

          Nad bezpieczeństwem czuwali: p. Monika Kuklińska, p. Dorota Grabowska, p. Elżbieta Murzyn, ks. Robert Wołosik.

          Wycieczkę zorganizowała p. Teresa Niska.

                                                          Zbieramy pieniążki na następne wyjazdy.

                                                                                                                                       (TN)

           

          Wycieczka dzieci z klas 0-III do Przasnysza

           

          26 października najmłodsi uczniowie z naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Przasnysza. Dzieci odwiedziły: Komendę Powiatową Policji w Przasnyszu, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu czy Bibliotekę Pedagogiczną w Przasnyszu.

          Nad bezpieczeństwem uczniów czuwały: P. Wiesława Waśniewska, P. Magdalena Szlaga, P. Dorota Grabowska i P. Joanna Nikiel-Pogorzelska.

          Pierwszym punktem wyjazdu była Komenda Powiatowa Policji w Przasnyszu. Podczas spotkania policjanci pokazali, jak wygląda ich codzienna służba, kto odbiera telefony gdy wykręcamy numery alarmowe - 112 lub 997. Podczas wycieczki dzieci zapoznały się z  pracą oficera dyżurnego na stanowisku kierowania. Atrakcją było obejrzenie celi oraz otrzymanie pamiątkowego odcisku palca. Uczniowie wysłuchali podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas pokonywania codziennej drogi do szkoły, zobaczyły z bliska radiowozy.  Odbyły się także zajęcia praktyczne w Miasteczku Ruchu Drogowego.

           

          Po przybyciu do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, dzieci serdecznie przywitali Panowie strażacy, którzy chętnie oprowadzili i zapoznali małych podopiecznych ze swoją pracą – bardzo niebezpieczną i odpowiedzialną.

           

          Dużo radości sprawił dzieciom pokaz umundurowania oraz przeróżnych narzędzi i urządzeń wykorzystywanych w pracy strażaków. Uczniowie mieli możliwość m. in.: przymierzenia prawdziwych hełmów i odzieży strażackiej,  dokładnego obejrzenia samochodów strażackich, do których mogli nawet wsiąść. Jednak największą atrakcją był pokazowy zjazd strażaków na rurze i wysłuchanie sygnałów alarmowych w samochodach.

           

          Podczas wycieczki do Przasnysza nie obyło się także bez smacznego obiadu oraz zabaw na placu zabaw w parku miejskim. Uczniowie mieli okazję zobaczyć centrum Przasnysza i pospacerować jego ulicami.

           

          Uczestnikom wycieczki bardzo podobały się zajęcia w Bibliotece Pedagogicznej, podczas których obejrzeli niezwykle ciekawy spektakl teatru Kamishibai "Legenda o Skarbniku". Spektakl  był wstępem do rozmowy o uczciwości oraz wykonaniu prac plastycznych na ten temat.

          Dzieci zwiedziły bibliotekę, zobaczyły księgozbiory, poznały sposoby prowadzenia ewidencji czytelników oraz zapoznały się z pracą bibliotekarza.

           

          Wracając do szkoły uczniowie i nauczyciele opowiadali z zachwytem swoje „wycieczkowe przeżycia”. Wyjazd ten na długo pozostanie uczestnikom w pamięci.

          (opracowanie: WW)