• Rok szkolny 2012/2013

    • ROK SZKOLNY 2012/13

     SKO - to fajna sprawa oszczędzanie i zabawa !!!

     ................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

     NASZE SUKCESY!!!

     I miejsce w konkursie "Dziś oszczędzam w SKO, jutro w Banku Spółdzielczym w Chorzelach" organizowanym przez Bank Spółdzielczy w Chorzelach  

     II miejsce w konkursie "Dziś oszczędzam w SKO, jutro w banku spółdzielczym"   na szczeblu regionalnym w Olsztynie, konkursie organizowanym przez Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. 

     oraz zrzeszone Banki Spółdzielcze

     .............................................................................................................................................................................

     Mistrzowie SKO w roku szkolnym 2012/13:

     Zuzanna Kacprzyk OP

     Edyta Kuczyńska kl. VI

     Sebastian Moszczyński kl. IV

     .......................................................................................................................................................................

      

     WYNIKI SZKOLNEGO MIĘDZYKLASOWEGO KONKURSU

     „Mistrz wiosennego oszczędzania”

     Czas trwania konkursu: 01 – 30.04.2013 r.

     Liczba uczestniczących klas: 7

     • I miejsce – klasa IV    (222,67 zł/os.,  razem - 890,69zł)
     • II miejsce – klasa VI    (186,33 zł/os., razem – 559,00 zł)
     • III miejsce – OP       (140,24 zł/os.,   razem – 1823,10 zł)
     • IV miejsce – klasa II    (90,80 zł/os.,   razem – 272,40 zł)
     • V miejsce – klasa II      (84,60 zł/os.,   razem – 423,00 zł)
     • VI miejsce – klasa V       (60,00 zł/os.,   razem – 60,00 zł)
     • VII miejsce – klasa I       (55,02 zł/os.,   razem 165,05 zł)

     Wartość oszczędności zebranych w czasie trwania konkursu:    4193,24 zł      (131,04 zł/os.)

     „Mistrzowie wiosennego oszczędzania”

     1. Zuzanna Kacprzyk  OP

     2. Sebastian Moszczyński kl. IV

     3. Konrad Waśniewski OP

     4. Wiktoria Grabowska kl. VI

     5. Edyta Kuczyńska kl. VI

     6. Jakub Mucha kl. II

     7. Zuzanna Olber OP

     8. Dominik Grabowski OP

     9. Dominika Grabowska kl. IV

     10. Martyna Prusik kl. IV

     11. Katarzyna Zawojek kl. II

     12. Julita Grabowska kl. I

     13. Jakub Danelski kl. III

     ............................................................................................................................................................ 

           Uczniowie z klas 0-III na zajęciach świetlicowych pod czujnym okiem P. Joanny Kowalskiej zaprojektowali i wykonali wzory swoich banknotów.

     .............................................................................................................................................................

          19 kwietnia został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Literacki - wiersz lub rymowanka o SKO pt. " W SKO oszczędzamy, marzenia swoje spełniamy" zorganizowany przez P. Joannę Nikiel-Pogorzelską. Oto wyniki:

     I miejsce: Karolina Prusik kl. III

                       Rafał Grabowski kl. IV

     II miejsce: Dawid Kaczyński kl. II

                         Błażej Grabowski kl. VI

     III miejsce: Jakub Danelski kl. III

                        Martyna Prusik kl. IV

     ............................................................................................................................................................                                                                                                                                                                                                                                                            Zakończyła się akcja "Opatrunek na ratunek". Zebrane środki opatrunkowe P. Wiesława Waśniewska odesłała do Fundacji "Redemptoris Missio" z Poznania. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy! 

     ..................................................................................................................................................................................................                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Klasa IV z P. Elżbietą Murzyn w ramach oszczędności stworzyła ekologiczny kącik. Uczniowie zasieli i wyhodowali m. in.: koper ogrodowy, sałatę masłową, lawendę lekarską czy aksamitki, które zostaną zasadzone w klombach przed szkołą. Uczniowie wyhodowali także szczypior ogrodowy i szczypiorek czosnkowy.

              Sieję, hoduję, nie kupuję, oszczędzam! – to cel i hasło tegoż przedsięwzięcia, które wymagało cierpliwości i zaangażowania od klasy IV przy codziennej pielęgnacji roślin.       ..........................................................................................................................................................................................................................      22 marca odbył się Szkolny Konkurs Wiedzowy pt. „Bank Spółdzielczy w Chorzelach – NASZYM BANKIEM” zorganizowany przez Panią Wiesławę Waśniewską – opiekuna Szkolnej Kasy Oszczędności pod patronatem Banku Spółdzielczego w Chorzelach.

     Konkurs przeznaczony był dla klas II-VI, a jego celem było m.in.: poznanie historii Banku Spółdzielczego w Chorzelach, poszerzenie wiedzy o usługach realizowanych przez bank oraz wzbogacenie wiadomości o obecnej działalności banku.

     Konkurs składał się z dwóch etapów. Etap pierwszy polegał na udzieleniu pisemnych odpowiedzi na pytania otrzymane od organizatora, natomiast drugi etap to test z pytaniami otwartymi pisany w obecności komisji konkursowej.

     Do pisemnego testu przystąpiło 10 uczniów.

     W kategorii: klasa II i III – I miejsce bezkonkurencyjnie zajął Jakub Danelski z klasy III, II miejsce - Katarzyna Paszkowska również z klasy III, natomiast III miejsce – Katarzyna Zawojek z klasy II.

     W kategorii: klasy IV -VI – I miejsce zajęła Wiktoria Dzieżyk z klasy V, II miejsce: Błażej Grabowski kl. VI, III miejsce – Sebastian Moszczyński kl. IV.

     Jak stwierdziła Pani Prezes Banku Spółdzielczego w Chorzelach, konkurs był bardzo trudny, a uczniowie zaprezentowali wysoki poziom wiedzy z zakresu historii Banku Spółdzielczego w Chorzelach od 1950 roku, usług realizowanych przez bank, prezesów zarządu banku oraz obecnej działalności banku.

     Nagrody dla zwycięzców i wszystkich uczestników konkursu ufundował Bank Spółdzielczy w Chorzelach, które wręczyły podczas uroczystego apelu w dniu 27 marca 2013 r.: Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Pościeniu Wsi – Pani Grażyna Tymińska oraz Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Chorzelach – Pani Aleksandra Wiśnicka.

     .....................................................................................................................................................................................................................................................................................

              28 lutego klasa VI w ramach zajęć „Wychowanie do życia w rodzinie” uczyła się pod opieką Pani Teresy Niskiej gospodarować pieniędzmi. Hasło przewodnie – „Tak krawiec kraje, jak materii staje”. Uczniowie w dwóch grupach wykonali projekty:

     • I projekt „Rozsądne gospodarowanie pieniędzmi” polegał na wcieleniu się w rolę rodziny 4-osobowej, której dochód wynosi 4 tysiące złotych netto. „Rodzina” wykonała dokładny kosztorys uwzględniając:

     - 2 dzieci w wieku szkolnym,

     - opłaty związane z utrzymaniem mieszkania,

     - środki czystości,

     - żywność,

     - paliwo do samochodu i inne.

     Uczestnicy projektu rozsądnie rozdysponowali środki. W budżecie domowym zostało 360 zł. Rodzina postanowiła zaoszczędzoną kwotę wpłacić do Banku Spółdzielczego w Chorzelach, a dopisane odsetki przeznaczyć na cele charytatywne.

     II projekt „Moje kieszonkowe” polegało na stworzeniu dwóch sytuacji, w których pierwsza zakładała przeznaczenie kieszonkowego na „rzeczy potrzebne”, zaś druga „rzeczy zbędne”. Nie lada umiejętnością musieli wykazać się uczestnicy, aby sprostać tym wyzwaniom. Udało się!

     .............................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

               Przez dwa miesiące tj. od 1 grudnia 2012 r. do 25 stycznia 2013 r. w naszej szkole trwała zbiórka ciepłej zimowej odzieży i przyborów szkolnych dla dzieci w Afganistanie. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się do akcji.

     Udało nam się zebrać: kredki, farby, ołówki, zeszyty, bloki, wycinanki, długopisy, linijki, rękawiczki, skarpety, buty, rajstopy czy koszulki.  

     Zebrane dary P. Wiesława Waśniewska odesłała do Fundacji „Redemptoris Missio” z Poznania.

                                                                                                                             Serdecznie dziękujemy!!! .......................................................................................................................................................................................... 

              15 stycznia odbył się w naszej szkole bal karnawałowy dla dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy I. Ważnym atrybutem tej imprezy były ciekawe stroje wszystkich uczestników. Dzięki staraniom swoich rodziców "malusińscy" byli przepięknie przebrani za różne postacie. W tańcach brali udział: wróżki, królowe i królowie, damy, pszczółka, osiołek, koty, piraci, tygrys, a nawet telefon komórkowy, kat i kościotrup. W ramach oszczędności dzieci samodzielnie wykonywały różne dodatki do strojów: maski, biżuterię, miecze czy ogony.

     ....................................................................................................................................................................................................................................................................................

     14 grudnia został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs pt. "Moja skarbonka". Oto wyniki:

     • Kategoria: Oddział przedszkolny:

     I miejsce:    Katarzyna Kaczyńska

                         Aleksandra Królicka                  

                          Jakub Różycki

                          Krystian Sędrowski

                          Artur Piotr Sędrowski

     II miejsce:   Zuzanna Kacprzyk

                          Jakub Niksiński

                          Łukasz Osowski

     III miejsce: Klaudia Kobus

                          Zuzanna Niksińska

                          Bartłomiej Pszczółkowski

     • Kategoria: Klasy I-III:

     I miejsce:    Dawid Kaczyński kl. II

     II miejsce:   Bartosz Danelski kl. II

                          Patrycja Sędrowska kl. I

                          Kinga Tabaka kl. II

     III miejsce:  Szymon Niksiński kl. III

                          Aneta Mucha kl. III

     Udział:         Julia Danelska kl. I

                          Julia Kucińska kl. II

                          Katarzyna Paszkowska kl. III 

                Dyplomy i nagrody dla wszystkich uczestników konkursu zostały wręczone 21 grudnia podczas uroczystego apelu z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Wystawkę ze skarbonkami oraz wyniki konkursu można już było podziwiać przez cały tydzień na dolnym korytarzu.

     .............................................................................................................................................................................................

               6 grudnia (w Mikołajki) została przeprowadzona zbiórka bombek na choinkę szkolną pod nazwą "Kolorowa bombka!". Chętni uczniowie przynieśli do szkoły bombki. Nie mogły być one uszkodzone. Dziewczęta z aktywu SKO odwiedziły każdą klasą w celu zebrania bombek, a następnie zawiesiły je na choince szkolnej.

     ...................................................................................................................................................................................................................

              W dniach od 26 listopada do 7 grudnia 2012 r. w naszej szkole trwała  Akcja "Góra Grosza", czyli zbiórka monet (od 0,01 gr do 5 zł) dla dzieci wychowujących się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

              Ogranizatorem akcji jest Towarzystwo Nasz Dom z siedzibą w Warszawie, natomiast patronat nad nią objął Minister Edukacji Narodowej.

     ......................................................................................................................................................................................................................

              30 listopada - rozstrzygnięcie Szkolnego Międzyklasowego Konkursu pt. „Od października wpłacasz złotówki, a w grudniu wypłacasz stówki”  trwającego dwa miesiące – od 1 października do 30 listopada 2012 r. Liczba uczestniczących klas: 7.

     Wyniki:

     • I miejsce – klasa VI                     (135,64 zł/os., razem - 678,20zł)
     • II miejsce – oddział przedszkolny (92,85 zł/os.,razem – 1578,46 zł)
     • III miejsce – klasa II                    (85,43 zł/os., razem – 341,70 zł)
     • IV miejsce – klasa IV                   (76,97 zł/os., razem – 538,77 zł)
     • V miejsce – klasa I                        (58,62 zł/os., razem – 234,46 zł)
     • VI miejsce – klasa III                    (55,32 zł/os., razem – 276,60 zł)
     • VII miejsce – klasa V                    (14 zł/os., razem 14 zł)

      

     Wartość oszczędności zebranych w czasie trwania konkursu:  3662,19 zł    (85,17 zł/os.)

     Nad prawidłowym podsumowaniem konkursu czuwały: P. Dyrektor Grażyna Tymińska i opiekun SKO – P. Wiesława Waśniewska.

     5 grudnia odbyło się uroczyste wręczenie przez Panią Dyrektor dyplomów i nagród zwycięzcom i aktywnym uczestnikom konkursu.

     ....................................................................................................................................................................................................................... 

              31 października naszą szkołę odwiedziła Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Chorzelach - Pani Aleksandra Wiśnicka w celu wręczenia pierwszoklasistom upominków od banku z racji ślubowania i pasowania na ucznia klasy I.

               Podczas uroczystego apelu odbyło sie także rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Plastycznego pt. "Bank w oczach dziecka" oraz wręczenie dyplomów i nagród zwycięzcom i uczestnikom konkursu. Wyniki konkursu:

     Kategoria: Oddział przedszkolny i klasa I:

     I miejsce:  Julia Danelska kl. I

     II miejsce: Zuzanna Kacprzyk OP

                         Szymon Mucha OP

     • Kategoria: Klasa II i III:

     I miejsce: Bartosz Danelski  kl. II

     II miejsce: Aneta Mucha kl. kl. III

     Udział: Julia Kucińska kl. II

                  Katarzyna Zawojek kl. II    

     • Kategoria: Klasy IV-VI:

     III miejsce: Natalia Kucińska kl. IV

                          Edyta Kuczyńska kl. VI

     Udział: Katarzyna Mucha kl. VI

                  Sebastian Moszczyński kl. IV

     ...................................................................................................................................................................................................................................................................

            31 października zakończyła się akcja "Puszka dla Maluszka", czyli zbiórka puszek aluminiowych po napojach. Udało nam się zebrać prawie 6 kg, z których sprzedaży zarobiliśmy 21 zł. Pieniądze te P. Wiesława Waśniewska wpłaciła na konto Fundacji Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio" z siedzibą w Poznaniu. Zebrane fundusze fundacja przeznaczy na dożywianie dzieci w Afryce. Zostaną przekazane do ośrodków misyjnych w Sudanie i Etiopii.

     ..................................................................................................................................................................................................................  

                 23 października przekazaliśmy 32 kg (dwa olbrzymie worki!) plastikowych nakrętek Przasnyskiej Fundacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej "Świetlik". W dalszym ciągu jednak zachęcamy do zbierania plastikowych korków. Akcja trwa nadal!

     ....................................................................................................................................................................................................................................................................

            12 października zakończyła się zbiórka zabawek dla dzieci z pddziału przedszkolnego, która trwała od 8 do 12 października 2012 r. Każda klasa zbierała zabawki indywidualnie w swojej sali lekcyjnej. Uczniowie przynosili do szkoły zabawki zbędne i niepotrzebne w domu, oczywiście czyste i zadbane. Przekazania zabawek dokonał Samorząd Uczniowski 16 października podczas uroczystego apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przekazane zabawki przeszły na własność oddziału przedszkolnego.

     ....................................................................................................................................................................................................................

              W ramach SKO trwa akcja:

     - zbiórka plastikowych nakrętek dla Przasnyskiej Fundacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej "Świetlik" - przez cały rok szkolny,

        ......................................................................................................................................................................................................................

             

                                            OPRACOWAŁA: Wiesława Waśniewska

                                                      Zapraszamy do galerii zdjęć - SKO!