• ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

• 22.06.2023
        • W dniu 23.06.2023r. odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023.

Godz. 8.00- oddział przedszkolny, klasy I-II

Godz. 9.00- klasy IV-VIII

• Dzień Rodziny - przemówienie

• 14.06.2023
        • Rodzina, czym jest rodzina?

To łańcuch, ściśle ze sobą współpracujący, w którym najsłabsze ogniwo jest dostrzegane oraz pielęgnowane.

Rodzina jako środowisko rozwoju i funkcjonowania człowieka, wywiera ogromny wpływ na sposób radzenia sobie z różnymi trudnościami życiowymi. W rodzinie każdy członek powinien znaleźć wsparcie, akceptację, miłość i uznanie oraz siłę do podejmowania wyzwań dnia codziennego.

Najważniejsze miejsce w naszej rodzinie przyznajemy miłości. Miłość jest bardzo bogata, zawiera w sobie: otwartość na drugiego człowieka, troskę o niego, odpowiedzialność za jego rozwój, wrażliwość oraz radość ze wspólnego życia.

Dobre relacje w rodzinie dają bliskość, niepowtarzalną więź i sprawiają, że czujemy się częścią małej społeczności, w której każdy jest ważny.

W rodzinie powinny być zaspakajane podstawowe potrzeby psychiczne i fizyczne dziecka.

Najważniejszymi potrzebami psychicznymi są:

• potrzeba bezpieczeństwa, pewności i stabilności,
          • potrzeba przynależności uczuciowej, łączności z bliskimi osobami,
          • potrzeba miłości,
          • potrzeba uczucia.

Co wzmocni rodzinne więzi?

1. Wspólne spędzanie czasu.
          2. Wspólne posiłki.
          3. Konwersacja.
          4. Pielęgnowanie uczuć
          5. Celebrowanie świąt i tradycji rodzinnych.
          6. Wspólne zainteresowania.
          7. Wspólna zabawa.
          8. Dotrzymywanie obietnic.
          9. Dialog, stawianie pytań i udzielanie szczerych, autentycznych odpowiedzi.

Pojęcie "rodziny" ma ustawową definicję. W art. 6 pkt 14 ustawy o pomocy społecznej, ustawodawca stwierdził, że rodzina to osoby spokrewnione lub niespokrewnione pozostające w faktycznym związku, wspólnie zamieszkujące i gospodarujące.

Więc

Rodzina to nie tylko grupa osób spokrewnionych, ale to także ludzie ze sobą przebywający, wspierający się, wspólnie gospodarujący, gdzie każdy na każdego może liczyć. Taka rodziną jest Społeczność Szkolna. Tu ze sobą przebywamy, tu sobie pomagamy, dbamy o młodszych i słabszych.

Rodzinę szkolną tworzą dorośli i dzieci, ogniwa ściśle ze sobą połączone.

Przy takiej okazji jak dziś, chcemy podkreślać znaczenie rodziny i dziecka. Mówimy, jak ważne są dla nas nasze skarby, które uczymy i wychowujemy.

Kochane dzieci. Musicie wiedzieć, że dla nas dorosłych jesteście najważniejsi na świecie, że chcemy Wam zapewniać bezpieczeństwo i poczucie własnej wartości. Że całkowicie potępiamy sytuację Kamilka z Częstochowy, że takie historie nie powinny mieć miejsca. Chcemy, aby Wasze dzieciństwo było piękne, pełne miłości i akceptacji.

Pamiętajcie, że Kiedy się śmieje dziecko, śmieje się cały świat.

Dzień 15 maja został ustanowiony Międzynarodowym Dniem Rodziny. 26 maja Dniem Mamy, 1 czerwca Dniem Dziecka, 23 czerwca Dniem Taty.

My Święto Rodziny celebrujemy dziś.

Jesteśmy szczęśliwi, że świętuje z nami P. Beata Szczepankowska Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele

Serdecznie dziękujemy za obecność P. Ryszarda Kosiorka – Radnego Rady Miejskiej w Chorzelach

Witamy Sołtysów miejscowości przynależących do obwodu naszej szkoły.

Niezwykle ważna dla nas jest obecność strażaków z:

Ochotniczej Straży Pożarnej z Pruskołęki ,  Ochotniczej Straży Pożarnej z Raszujki, z Budek i OSP z Zarąb, z czego bardzo się cieszymy.

Serdecznie witam współorganizatorów dzisiejszej uroczystości: P. Halinę Prusik Przewodniczącą Rady Rodziców oraz Radę Rodziców w składzie: Justyna Królicka, Ewelina Kacprzyk, Wioleta Młynarska, Kinga Leonowicz, Anna Sędrowska, Anna Czaplicka.

Cieszymy się z obecności rodziców, babci, dziadka, wujka, cioci. Witamy Państwa serdecznie.

Witam Radę Pedagogiczną oraz Pracowników szkoły i pracujących dla szkoły.

Witam Samorząd Uczniowski i wszystkich uczniów.

Witam Wszystkich gości.

Dziękujemy wszystkim rodzicom,

Dziękujemy P. Eliaszowi Kostrzewa, Piekarni Tradycyjnej w Chorzelach i Sklep Spożywczy u Edyty w Zarębach.

Z całego serca dziękuję Radzie Pedagogicznej oaz pracownikom za sumienne przygotowanie dzisiejszej uroczystości.

Zapraszamy do poczęstunku , do rozmów, do udziału w atrakcjach i do wspólnej zabawy.

Pokazy strażackie zaprezentują nam strażacy z Budek i z Zarąb.

Rada Rodziców zadba o grillowane smakołyki.

Chętne  dzieciaki będą mogły skorzystać z malowania buziek i częstować się watą cukrową. Planujemy też mecz piłki nożnej dorosłych z dziećmi.

Życzymy wszystkim  udanej zabawy.