- Wycieczki rok szkolny 2024/2025
- Wycieczki - rok szkolny 2023/2024
- Wycieczki - rok szkolny 2022/2023
- Wycieczki- rok szkolny 2021/2022
- WYCIECZKI ROK SZKOLNY 2019/2020
- Wycieczki rok szkolny 2018/2019
- Wycieczki rok szkolny - 2017/2018
- Wycieczki - rok szkolny 2016/2017
- Wycieczki - rok szkolny 2015/2016
- Wycieczki rok szkolny 2014/2015
- Wycieczki - rok szkolny 2013/2014
- Wycieczki - rok szkolny 2012/2013
- Wycieczki - rok szkolny 2011/2012
Wycieczki - rok szkolny 2023/2024
WYCIECZKA NA MAZURY
18 czerwca 2024 uczniowie klas III- VII wybraly się na wycieczkę na Mazury
Pierwszym punktem wycieczki była wioska Galindów.
Galindia to kraina historycznego plemienia Galindów, położona na półwyspie u ujścia rzeki Krutyni do Jeziora Bełdany. Obejmuje obszar około 20 ha w centrum Puszczy Piskiej na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Uczniowie poznali historię, zwyczaje i obrzędy dawnych plemion zamieszkujących obszary Wielkich Jezior Mazurskich, wspólnie wybrano wodza, który poprowadził grupę przez Święty Gaj, polanę obrzędów i podziemne groty. Następnym etapem podróży było odwiedzenie Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego - Lęśniczówka Pranie. Leśniczówka znajduje się w nad brzegiem jeziora Nidzkiego. Przynależy do niej niewielka przystań, przy której można zacumować jacht, jeśli zwiedzamy miejsce drogą wodną. Drogą lądową można dostać się, jadąc drogą z Ruciane-Nida na Karwicę Mazurską.Pranie to osada leśna w Sołectwie Krzyże, w Gminie Ruciane-Nida, w powiecie Piskim. Leży w sercu Puszczy Piskiej i przynależy do nadleśnictwa Maskulińskiego.
Leśniczówka Pranie przed wojną była leśnictwem wsi Krzyże. Powstała około 1880 roku.Polska nazwa pochodzi od tego jak mazurzy nazywali łąkę, na której dziś znajduje się leśniczówka Pranie. Otóż mawiali oni, że łąka „prała” zatem osnuwała się mgłą, dymiła.Miejsce zapisało się na kartach historii dzięki pobytom w niej wybitnego polskiego poety, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.Jego pierwsza wizyta miała miejsce latem 1950 roku. Miejsce tak mu się spodobało, że nie tylko przyjeżdżał tu przez kolejne trzy lata gościć u ówczesnego leśniczego Stanisława Popowskiego, ale również wraz z żoną Natalią miał plany zamieszkania w tym miejscu.Niespodziewana śmierć poety sprawiła, że plany spełzły na niczym. Uczniowie z zaciekawieniem mogli wysłuchac hostorii o tym niezwyklym miejscu. Odbyla sie także lekcja ścieżką dydaktyczna- gra w podchody. Następny punkt do Ruciane Nida, gdzie odbyl się rejs po jeziorze Nidzkim .
Organizator wycieczki- Joanna Nikiel-Pogorzelska
Opiekunowie- Monika Kuklińska, Maria Królicka
JNP
..............................................................................................................................................
WYCIECZKA DO OŚRODKA JEŹDZIECKIEGO
W ROMANACH SEBORACH
W środę 12 czerwca najmłodsze dzieci wybrały się do Ośrodka Jeździeckiego w Romanach Seborach.
Najważniejszym punktem wyjazdu był kontakt ze zwierzętami, a przede wszystkim z końmi. Dzieci zwiedziły stajnię i siodlarnię, obejrzały konie, które mogły samodzielnie wyczyścić i nakarmić. Obejrzały zwierzątka w mini zoo mi. in.: króliki, emu, pawie, łabędzie, owce, lamę, różnego gatunku kury, perliczki. Mogły wejść do kóz, żeby je nakarmić i wygłaskać.
Mega atrakcją były samodzielne przejażdżki na koniach i oczywiście przejażdżka bryczką z woźnicą.
Nie obyło się także bez posiłku. Dzieci zjadły pyszne kiełbaski upieczone na ognisku, po czym pograły sobie w mini golfa. Nie obyło się także bez spaceru na terenie Zajazdu Sebory i Hotelu Sebory. Przeszły się na plażę, pomosty, przy wiatraku, podziwiając przepiękne widoki.
Na zakończenie Pani przewodnik obdarowała wszystkie dzieci przepysznymi cukierkami i zadając pytania dotyczące Ośrodka Jeździeckiego sprawdziła, czy Ją dzieci uważnie słuchały.
Wycieczkę do Chorzel, przy wsparciu Pani Dyrektor Grażyny Tymińskiej, zorganizowała P. Wiesława Waśniewska. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwały także: P. Małgorzata Bączek, P. Dorota Grabowska i P. Magdalena Szlaga.
Na długo pozostanie ona w pamięci uczestnikom wyjazdu. Był to dzień piękny i wyjątkowy, pełen wspaniałych emocji.
WW
............................................................................................................................................................................
WYCIECZKA DO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA
W środę 22 listopada najmłodsze dzieci pojechały na wycieczkę do Garncarskiej Wioski do Kamionki koło Nidzicy, w której kultywuje się regionalne tradycje rzemiosła. To przyjazne miejsce wypoczynku i edukacji kulturalno-przyrodniczej.
Najważniejszym punktem wyjazdu było jednak spotkanie ze Świętym Mikołajem i Śnieżynką w jego Chacie, gdzie wspólnie z ulubieńcem dzieci odkrywały tajemnice tradycji Św. Mikołaja. Nie obeszło się od rozmów o tradycjach Świąt Bożego Narodzenia. Każde dziecko miało chwilkę na indywidualną rozmowę z Mikołajem. Otrzymało od Niego pamiątkowe imienne życzenia i upominek. Mogło sobie także zrobić pamiątkowe zdjęcia ze Świętym. Dzieci również przygotowały się na to spotkanie zakładając czerwone ubrania i czapki mikołajkowe. Pięknie zaśpiewały Mikołajowi piosenkę, której nauczyły się specjalnie na to spotkanie oraz obdarowały swojego ulubieńca listami, laurkami i obrazkami.
Spotkanie to przepełnione było ciepłem i magią Świąt Bożego Narodzenia, chwilami wzruszeń i zapomnienia. Dzieci z zaciekawieniem słuchały różnych niezwykle ciekawych opowieści Mikołaja. Chciały się o Nim jak najwięcej dowiedzieć.
Na wycieczce dla dzieci czekały także inne atrakcje: wystawa choinek bożonarodzeniowych, oglądanie Szopki Bożonarodzeniowej czy Fabryki Prezentów Świętego Mikołaja. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach zdobienia bombek, które zabrali ze sobą na pamiątkę.
Nie obeszło się także bez posiłku. Uczestnicy zjedli obiad w Gospodzie „Ptasie radio” znajdującej się na terenie Wioski Garncarskiej.
Na zakończenie wyjazdu czekała na wszystkich niespodzianka – zimowa herbatka Św. Mikołaja i pyszne pierniczki. Radości nie było końca…
Wycieczkę, przy ogromnym wsparciu Pani Dyrektor Grażyny Tymińskiej zorganizowała Pani Wiesława Waśniewska, a nad bezpieczeństwem uczniów czuwały także: Pani Małgorzata Bączek, Pani Dorota Grabowska i Pani Magdalena Szlaga.
Dzieci i nauczyciele po tak mile spędzonym dniu z utęsknieniem czekają na Mikołajki i Święta Bożego Narodzenia.
WW
........................................................................................................................................................................................
,,POZNAJEMY GMINĘ CHORZELE
- MAŁĄ OJCZYZNĘ”
W piątek 20 października najmłodsze dzieci z naszej szkoły odwiedziły Chorzele.
Głównym celem wyjazdu było poznanie miasta Chorzele – „Małej Ojczyzny” . Dzieci odwiedziły najważniejsze instytucje znajdujące się na terenie Chorzel, co przyczyniło się do wzbogacenia informacji o najbliższej okolicy.
Uczestnicy wycieczki odwiedzili: Komisariat Policji, Ochotniczą Straż Pożarną, Limes Bank Spółdzielczy czy Krainę Zabaw Dla Dzieci „Hula – Hoop”.
Najważniejszym punktem wycieczki było spotkanie z P. Beatą Szczepankowską – Burmistrzem Miasta i Gminy Chorzele oraz zwiedzanie Urzędu Miasta i Gminy w Chorzelach.
Uczniowie i nauczyciele, we wszystkich instytucjach , w których byli, spotkali się z niezwykłą życzliwością i gościnnością. Na dzieci w każdym miejscu czekały interesujące zajęcia - ogrom wiedzy o pracy policjanta, strażaka, pracownika banku czy urzędników państwowych, a także różne upominki.
Pani Burmistrz Beata Szczepankowska również poświęciła „malusińskim” jakże drogocenny swój czas, aby spotkać się z naszymi uczniami, opowiedzieć im o najważniejszych rzeczach dotyczących Gminy Chorzele – „Małej Ojczyzny”, wyjaśnić na czym polega praca burmistrza, jakie podejmuje decyzje, jakimi sprawami się zajmuje oraz osobiście oprowadzić po Urzędzie Miasta i Gminy Chorzele i zapoznać z pracą urzędników.
Uczniowie mieli niecodzienną okazję zasiąść w sali konferencyjnej na miejscach członków Rady Miejskiej, gdzie zapadają najważniejsze dla gminy decyzje, a także zobaczyć gabinet burmistrza i zasiąść na fotelu Pani Burmistrz Beaty Szczepankowskiej. Pani Burmistrz zapoznała także dzieci z historią herbu Chorzel i postacią królowej Bony.
Dodatkowe atrakcje, jakie czekały na nasze dzieci to m.in.: spacer ulicami Chorzel, obserwacja sklepów, zabudowy, ruchu drogowego, znaków, ludzi.
Na koniec uczestnicy wycieczki mogli zrelaksować się podczas beztroskich zabaw i szaleństw „Hula-Hoop” Krainie Zabaw dla Dzieci.
Nie obyło się także bez posiłku. Dzieci zjadły pyszny obiad przygotowany przez Pizzerię „Triada”.
Wycieczkę do Chorzel, przy wsparciu Pani Dyrektor Grażyny Tymińskiej, zorganizowała P. Wiesława Waśniewska. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwały także: P. Małgorzata Bączek, P. Dorota Grabowska i P. Magdalena Szlaga.
Na długo pozostanie ona w pamięci uczestnikom wyjazdu. Był to dzień piękny i wyjątkowy, pełen wspaniałych emocji.
WW